Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
12/01/2021 - 15:20

Więcej osób przegrało walkę z koronawirusem

Biorąc pod uwagę dzisiejszą „covidową” statystykę, dotyczącą nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, widać, że w Małopolsce pandemia wyhamowała. Minionej doby koronawirusową infekcję potwierdzono u 236 mieszkańców województwa.

Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w województwie zmarło aż 26 osób zakażonych wirusem z Wuhan. Szesnaście z nich miało choroby współistniejące. W przypadku dziesięciu osób, które odeszły przyczyną ich śmierci był ten groźny wirus.

Czytaj także: Niepożądane objawy po szczepieniu przeciw COVID – 19. Ile jest przypadków?

Nowy Sącz

W stolicy Sądecczyzny koronawirusowa sytuacja jest dobra. Utrzymuje się na stabilnym poziomie. Do grona chorujących na COVID – 19 dołączyło minionej doby trzech nowosądeczan. Zmarł jeden mieszkaniec miasta, który zakażony był koronawirusem. Osoba ta miała choroby współistniejące.

Powiat nowosądecki

Minionej doby w tym powiecie odnotowano dwa nowe przypadki choroby COVID wśród mieszkańców tego regionu. Zmarły trzy osoby, mieszkające w tym powiecie, które chorowały na SARS CoV-2. Miały one też inne choroby współistniejące.

Powiat limanowski

Ostatniej doby w tym regionie spadła liczba nowych chorych zakażonych koronawirusem. Wczoraj informowaliśmy o ośmiu kolejnych osobach. Dzisiaj jest ich cztery.

Czytaj także: Sącz: w szpitalu trwa szczepienie przeciw COVID – 19. Ile osób się zaszczepiło?

Powiat gorlicki

W tym regionie Małopolski zakażenie wykryto u dwóch mieszkańców.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu