Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
23/11/2023 - 11:55

W szpitalu w Nowym Sączu ograniczone odwiedziny chorych. Jakie zasady obowiązują?

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu ograniczono odwiedziny na poszczególnych oddziałach po to, by chronić pacjentów, którzy są leczeni w tej placówce medycznej przed ewentualnymi infekcjami. Ta pora roku to właśnie okres różnego rodzaju przeziębień, okres zachowania na grypę. Zdarzają się również przypadki zachorowania na COVID – 19.

Obostrzenia, związane z ograniczeniem odwiedzin pacjentów na oddziałach zostały wprowadzone we wtorek (21 listopada) przez lek. Bogusława Latacza, zastępcę dyrektora ds. lecznictwa sądeckiego szpitala. Osoby, które będą udawały się do szpitala, by odwiedzić w nim kogoś chorego, muszą się liczyć z tym, że będą musieli podporządkować się wprowadzonym w tym tygodniu zasadom.

- W związku z zagrożeniem epidemicznym, jakie występuje obecnie – w okresie jesienno-zimowym - dyrektor ds. medycznych naszego szpitala zalecił kierującym szpitalnymi oddziałami wprowadzenie ograniczenia odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu – powiedziała „Sądeczaninowi” Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka sądeckiego szpitala.

Czytaj też Już nie tylko utrata węchu. Tak atakują nowe warianty koronawirusa. Wzrost zachorowań na COVID-19

Ograniczenie odwiedzin chorych będzie polegało na tym, że pora odwiedzin została skrócona do dwóch godzin w ciągu doby. Jednego chorego może odwiedzać jedna osoba z zastrzeżeniem, żeby czas odwiedzin nie przekraczał 30 minut.

Na sali chorych nie może przebywać równocześnie więcej niż dwóch odwiedzających.

- Odwiedzający chorego powinien posiadać maseczkę, która zasłania usta i nos – dodaje pani rzecznik. - W ten sposób chcemy zapewnić naszym pacjentom bezpieczeństwo i nie narażać ich na inne choroby. Liczymy na wyrozumiałość odwiedzających.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu