Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
04/01/2023 - 11:15

W szpitalach w regionie ograniczone odwiedziny pacjentów. Apel o rozsądek do odwiedzających

W wielu szpitalach w związku z rosnącą, niestety falą zachorowań na grypę, RSV (głównie u dzieci) oraz COVID-19 kierownictwo tych placówek wprowadziło ograniczenia odwiedzin pacjentów. Tak jest również w naszym regionie. W szpitalach w Nowym Sączu, Limanowej i innych.

Czytaj także: Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu kompletnie się zakorkował

W Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej ograniczenia, jak mówi kierujący tą lecznicą dyrektor Marcin Radzięta dotyczą praktycznie wszystkich oddziałów. Co to oznacza?

- Ograniczenia wprowadziliśmy, podobnie, jak inne szpitalne placówki – mówi dyrektor Radzięta. – Oznacza to, że pacjenta może odwiedzać maksymalnie jedna osoba z rodziny. Są to wizyty krótkie. Każda osoba odwiedzająca musi mieć oczywiście ubraną na twarz maseczkę ochronną i przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa. W żadnym wypadku chorych pacjentów nie mogą odwiedzać osoby, które kaszlą i kichają, u których zaczyna się jakaś infekcja. Tutaj zdajemy się na odpowiedzialność ludzi, którzy odwiedzają chorych.

Dyrektor Radzięta przyznaje, że sytuacja epidemiologiczna w szpitalu jest cały czas monitorowana.

Czytaj także: Droższe bilety wstępu na kryte lodowisko w Nowym Sączu. Podwyżka od 2 stycznia

- Apelujemy do rodzin pacjentów o to, aby jeśli ktoś źle się czuje, ma początki infekcji nie wybierać się do szpitala na odwiedziny – dodaje dyrektor Radzięta.

Jak jest w innych szpitalach - czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu