Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
04/02/2021 - 10:40

W Chełmcu terminarze szczepień pełne do końca marca. Tylko szczepionek brak

Nikłe dostawy szczepionek i zapełnione do końca marca terminarze – tak wygląda codzienność przychodni realizujących Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 w gminie Chełmiec.

Chełmiec: terminarze pełne do końca marca. Popyt na szczepienia przerasta podaż

Zobacz też: To szef komisji przemilczał: konkurs na dyrektora podstawówki ma być powtórzony

Jedną z przychodni, w której szczepić się mogą pacjenci z terenu gminy Chełmiec jest NZOZ PRAXIS i jak usłyszeliśmy od pielęgniarki odpowiedzialnej za przebieg akcji: – Chcieliśmy w pierwszej kolejności zaszczepić tych pacjentów, którzy ukończyli 80 lat i dlatego nasz terminarz do 31 marca jest już pełny. Dlatego każdego 80-latka, którego nie ma na tej liście prosimy o cierpliwość i każdego zainteresowanego informujemy, że jak tylko zwolni się termin, to natychmiast do niego oddzwonimy.

Podobnie jest z pacjentami powyżej 60. i 70. roku życia.

- Mieliśmy małe zamieszanie z dostarczeniem szczepionek, dlatego sześciu pacjentów musieliśmy przenieść z terminem z wtorku na środę i tego dnia zaszczepić 12 osób, ale pacjenci nie są roszczeniowi, nie mają pretensji, bo wiedzą, że to nie nasza wina, że nie my jesteśmy odpowiedzialni za ten poślizg. Dziś już też zaszczepiliśmy kolejnych 6 osób i wrócił już nasz zespół mobilny, który był u pacjenta w domu. Tym samym dzisiejszy limit też już mamy zrealizowany - dodaje pielęgniarka.

Zobacz też: „Covidowy” transport w Chełmcu. Kto go koordynuje dla seniorów?

Warto zaznaczyć, że PRAXIS jak wszystkie małe przychodnie ma do dyspozycji jedynie 30 szczepionek na tydzień. Podobnie jest w pozostałych czterech placówkach a my przypominamy po raz kolejny ich dane:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Klęczanach (Klęczany 182) – numer telefonu: 18 443 36 15
  • Ośrodek Zdrowia PROVIT w Chomranicach (Chomranice 10) – numer telefonu: 18 443 33 08
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej WIELOMED (Wielogłowy 45) – numer telefonu: 18 443 25 10
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRAXIS (ul. św. Heleny 30B, os. Helena – Nowy Sącz) – numer telefonu – 18 443 09 10.

Nieoficjalnie usłyszeliśmy też, że punkty szczepień śmiało poradziłby sobie ze szczepieniem większej ilości osób tyle, że brakuje szczepionek. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info/MUW)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020