Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
28/03/2019 - 18:20

VIII Seminarium "O zdrowiu Sądeczan" już za nami [ZDJĘCIA]

Kolejne Seminarium "O zdrowiu Sądeczan" już za nami. Na wszystkich gości czekały ciekawe panele dyskusyjne oraz stoiska. Była to okazja do tego, aby nauczyć się pierwszej pomocy, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, zbadać skórę głowy oraz słuch.

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” odbyło się VIII Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Była to okazja do wysłuchania ciekawych wykładów z różnych dziedzin medycyny.  W gronie panelistów znalazły się prawdziwe medyczne sławy. Seminarium cieszyło się wielkim zainteresowaniem Sądeczan. Sala konferencyjna pękała w szwach.

Zobacz też Seminarium "O zdrowiu Sądeczan" Od onkologii do niedosłuchu

Wszyscy goście mieli także możliwość obejrzeć stoiska wystawców, a także spróbować zdrowych i ekologicznych produktów. Była to również okazja do zmierzenia ciśnienia tętniczego krwi, przebadania słuchu oraz skóry głowy. Studenci ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu uczyli pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na stoisku stowarzyszenia sądeckich amazonek wszyscy chętni mogli nauczyć się, jak prawidłowo badać piersi w celu wczesnego wykrycia raka.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko studentów dietetyki, którzy przy użyciu specjalnego urządzenia, badali skład ciała.

- Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, mierzyliśmy skład masy ciała na wadze Tanicie. Oprócz wagi mierzyliśmy również skład tkanki tłuszczowej, skład mięśni, poziom wody w organizmie, tłuszczu oraz wieku metabolicznego - mówi Kinga Nowak, studentka I roku dietetyki.

Seminaria "O zdrowiu Sądeczan" organizowane przez Fundację Sądecką, z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Sądecczyzny.

RG [email protected] Fot. RG

VIII Seminarium "O zdrowiu Sądeczan". Jakie atrakcje czekały na uczestników?
W Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbyło się VIII Seminarium "O zdrowiu Sądeczan" organizowane przez Fundację Sądecką. Była to świetna okazja do tego, aby wysłuchać ciekawych paneli dyskusyjnych. Na wszystkich przybyłych gości czekały liczne atrakcje.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)