Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
01/03/2021 - 15:05

Trzecia fala koronawirusa przyspiesza. Jakie dane na początku tygodnia?

Po gwałtownym wzroście liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, który był widoczny w Małopolsce w ubiegłym tygodniu, dzisiaj mamy sytuację stabilną. Jest zdecydowanie mniej nowych przypadków choroby COVID-19. Wczoraj do grona chorujących na COVID-19 dołączyło 738 osób, a dzisiaj, jak podało Ministerstwo Zdrowia w województwie małopolskim o chorobie dowiedziały się 282 osoby.

Zmarło czterech Małopolan zakażonych koronawirusem. Trzech z nich miało choroby współistniejące, a przyczyną śmierci jednej była koronawirusowa infekcja.

Dwie osoby, które odeszły pochodziły z Sądecczyzny.

Nowy Sącz

Czytaj także: Jeszcze więcej chorych na COVID-19 na Sądecczyźnie

W stolicy Sądecczyzny nieznacznie spadła w ciągu minionej doby liczba nowych zakażonych. O chorobie dowiedziało się sześć osób. Jeden mieszkaniec Nowego Sącza chorujący na COVID-19 zmarł. Osoba ta nie miała innych chorób współistniejących.

Powiat nowosądecki

W powiecie nowosądeckim liczba nowych przypadków zakażenia wirusem z Wuhan, w nowym tygodniu spadła. Minionej doby pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa otrzymało 11 mieszkańców Sądecczyzny. Jedna osoba zakażona wirusem zmarła. Miała też choroby współistniejące.

Powiat limanowski

Zupełnie inna sytuacja jest w powiecie limanowskim. W tym regionie koronawirusowa sytuacja jest stabilna. Miniona doba to trzy nowe potwierdzone przypadki choroby.

Czytaj także: Nasz pępek świata: dlaczego jedni mają wklęsły, a inni wypukły?

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim trzy osoby dowiedziały się, że chorują na o COVID-19.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Sadeczanin.info – zdjęcie ilustracyjne, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu