Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
28/02/2020 - 14:20

Trwa walka o życie Wojtusia. Brakuje 250 tys. zł na leczenie ostatniej szansy

Do 1 marca trwa zbiórka pieniędzy na leczenie ostatniej szansy 3-letniego Wojtka Polańskiego z Uhrynia (gmina Łabowa), chorego na złośliwy nowotwór. Choroba powróciła i rozprzestrzeniła się w całym małym ciałku. Sytuacja jest dramatyczna, gdyż mimo wsparcia wielu osób brakująca suma to nadal ponad 200 tyś. złotych. Czas ucieka, liczy się każda złotówka!

Wojtek Polański ma 3 latka, mieszka w Uhryniu. Choruje na neuroblastomę IV stopnia. Obecnie sytuacja jest bardzo dramatyczna, gdyż nowotwór powrócił. Jest już wszędzie, w węzłach chłonnych, w kościach, w szpiku. Leczenie ostatniej szansy może się rozpocząć w każdej chwili, ale ciągle nie ma środków, by je opłacić.

Lekarze muszą wytoczyć najcięższe działa. Chemioimmunoterapia to leczenie skojarzone, jedyne, które może w tej sytuacji pomóc. Niestety nie podlega ono refundacji, a szacowany koszt to pół miliona złotych! Nie możemy czekać na jutro, bo jutra może już nie być!

W tej chwili tj. ok. południa 28 lutego na koncie jest ponad 250 tyś złotych, a potrzeba jeszcze drugie tyle! Nie możemy patrzeć na tak wielkie cierpienie dziecka! Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby chłopiec mógł żyć. Zbiórka trwa do 1 marca, na stronie //www.siepomaga.pl Wojtek Polański, Uhryń

(MK) fot. SiePomagaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)