Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/10/2020 - 11:25

Trochę mniej nowych zakażonych. Na Sądeccyźnie znowu ponad stu chorych

W Małopolsce pojawiła się dzisiaj iskierka nadziei, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażonych. W ciągu ostatniej doby wirusa SARS CoV-2 potwierdzono u 1933 osób. Czy jest to tylko chwilowy spadek? Przekonamy się jutro. Zmarło kolejnych siedem osób z subregionu sądeckiego. Trzy z Nowego Sącza, dwie z powiatu nowosądeckiego i dwie z powiatu limanowskiego.

Jakie są dzisiaj koronawirusowe dane na Sądecczyźnie? Wirusa zdiagnozowano u 123 osób. Siedemdziesięciu trzech z powiatu nowosądeckiego i pięćdziesięciu z Nowego Sącza. Jest też spora grupa ozdrowieńców, bo do grona osób, które pokonały koronawirusa dołączyło ostatnio 99 osób.

W Nowym Sączu jest obecnie 555 aktywnych zakażonych, a 816 znajduje się na kwarantannie. W powiecie limanowskim do grona zakażonych dołączyło w ciągu ostatniej doby 51 kolejnych mieszkańców, ale jest też prawie tylu nowych ozdrowieńców z tego powiatu. Groźną chorobę ma za sobą 49 mieszkańców. Obecnie w powiecie limanowskim są 902 aktywne przypadki. W kwarantannie znajduje się 485 osób.

Powiat gorlicki: w tym regionie zakażenie SARS CoV-2 potwierdzono u 62 osób. Nie ma natomiast nowych ozdrowieńców. Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie ( stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie): powiat gorlicki: 559 (766 zakażeń łącznie).

Wojewódzki Sanepid poinformował dzisiaj o śmierci 37 osób w wieku od 44 do 100 lat, z Krakowa (16 osób), powiatu oświęcimskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu wadowickiego (po 3 osoby), limanowskiego i nowosądeckiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: nowotarskiego, tarnowskiego, proszowickiego, tatrzańskiego i wielickiego (po 1 osobie). Dziewiętnaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 548.

Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dezynfekcja-Dystans-Maseczka Wyjdziemy z czerwonej strefy! (i.michalec@sadeczanin.info), fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu