Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
10/03/2019 - 16:10

Teresa Śliwa: pacjenci zawsze czują, że lekarzowi na nich zależy

Lek. med. Teresę Śliwę z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "LEKARZ RODZINNY" w Piwnicznej zna chyba każdy mieszkaniec tej i okolicznych miejscowości. U niej leczą się pacjenci mieszkający w Dolinie Popradu i to właśnie oni sprawili, że znalazła się wśród lekarzy zgłoszonych, a potem nominowanych do IV już Plebiscytu „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”.

Teresa Śliwa leczy w Piwnicznej-Zdroju całe rodziny. Pacjenci cenią ją nie tylko za profesjonalizm, wiedzę, ale też za życzliwość i empatię, co w tym zawodzie jest niezwykle istotne.

Pacjenci mówią o niej: "nasza pani doktor", a na taką pochwałę trzeba sobie naprawdę zasłużyć.

Teresa Śliwa ma 58 lat. Mieszka w Gołkowicach Dolnych. Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jest lekarzem rodzinnym oraz specjalistą pediatrą. Oprócz dzieci leczy również dorosłych.

Od 1995 roku pracuję w przychodni zdrowia w Piwnicznej- Zdroju. Od 2001 roku jest także właścicielem piwniczańskiego NZOZ "Lekarz Rodzinny".  Ponadto prowadzi praktykę prywatną w miejscowości, w której mieszka.

Dla Teresy Śliwy nominacja do plebiscytu organizowanego przez Fundację Sądecką jest, jak mówi ogromnym wyróżnieniem i powodem do dumy.

- Absolutnie nie spodziewałam się tej nominacji - mówi Teresa Śliwa. - Przyznam, że nawet nie wiedziałam, że jest taki konkurs. Jest mi bardzo miło, że zostałam doceniona przez pacjentów i dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie.

Zawód lekarza jest zawodem szczególnym, wyjątkowym. Lekarz musi wzbudzać zaufanie pacjenta. To pacjenci oczekują od swojego "pana doktora, czy pani doktor" szczerej rozmowy i pomocy.

- Lekarz musi być empatyczny. To podstawa - dodaje kandydatka nominowana w tegorocznym plebiscycie. - Sądzę, że pacjenci czują to, że lekarzowi na nich zależy.

[email protected], fot. arch. Teresy Śliwy.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)