Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
30/10/2023 - 09:00

Tego leku w szpitalach ciągle brakuje. A w Muszynie oddali ponad 16 litrów krwi

Krew to najcenniejszy i niezastąpiony lek, którego w szpitalach ciągle brakuje. W niedzielę (29 października) w Muszynie zorganizowano akcję krwiodawstwa, dzięki której pozyskano jej ponad 16 litrów.

Krew to najcenniejszy i niezastąpiony lek, którego w szpitalach ciągle brakuje. W niedzielę (29 października) w Muszynie zorganizowano akcję krwiodawstwa. Pierwsi dawcy pojawili się przed godziną 7.30, a ostatni wyszli o 13.30.

Zarejestrowano 49 dawców, z których aż 36 osób oddało po 450 ml. krwi. Mimo sezonu jesiennego zebrano jej ponad 16 litrów. 

- Jesienna edycja akcji krwiodawstwa zakończona sukcesem. - relacjonuje honorowy dawca krwi Jerzy Majka, przewodniczący rady miasta. 

- Dawcy po równo byli reprezentowani przez panie i panów. 

- Trzeba podziękować przemiłym, profesjonalnym paniom z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które - jak zwykle - z uśmiechem pobierały krew. - dodaje honorowy krwiodawca. 

- Podziękowania należą się też księżom proboszczom, za rozpowszechnianie informacji, a przede wszystkim burmistrzowi Muszyny oraz dyrektor MGOK.

Akcje krwiodawstwa została zorganizowana w gościnnych progach Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego. Kolejne w przyszłym roku. (MK). fot. Muszyna w Necie
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu