Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
11/07/2022 - 10:30

Szpital będzie miał nowoczesny aparat RTG i nie tylko. Dzięki rządowemu wsparciu

Szpital im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej otrzymał 1,7 miliona złotych z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dzięki takiemu wsparciu w tej medycznej placówce zostanie uruchomiona druga pracownia rentgenowska i zmodernizowany szpitalny system instalacji gazów medycznych.

Czytaj także: Ma kultową Skodę, dwa ekskluzywne zegarki i…Majątek prezydenta Handzla w 2021 r.

Limanowski szpital znalazł się w gronie trzydziestu pięciu małopolskich podmiotów leczniczych (34 szpitali i pogotowia ratunkowego), do których z rządowego programu trafiła kwota blisko 52 mln złotych.

– Służba zdrowia to element złożonego mechanizmu składającego się na bezpieczeństwo Małopolan – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas podpisania umów z leczniczymi podmiotami - Dlatego każda inwestycja polegająca na zakupie nowoczesnego sprzętu dla szpitali, nowych karetek czy na przeprowadzeniu remontu wprost przekłada się na jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców, a tym samym na ich bezpieczeństwo. Środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 pozwalają też na równomierne wsparcie podmiotów leczniczych z obszaru całej Małopolski.

Limanowski szpital otrzymał między innymi 1,4 mln złotych na zakup cyfrowego aparatu rentgenowskiego typu Telekomando” oraz 300 tysięcy złotych na modernizację instalacji gazów medycznych.

W placówce zostanie uruchomiona druga nowoczesna pracownia rentgenowska. Szpital z własnych środków remontuje pomieszczenie, w którym ten aparat będzie pracował.

- Będzie to już drugi aparat rentgenowski tej klasy – powiedział Sądeczaninowi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala.

Drugi aparat RTG jest tej placówce medycznej niezbędny. Do limanowskiego szpitala trafiają chorzy nie tylko z terenu powiatu limanowskiego, ale także powiatów ościennych. W tym szpitalu leczą się również pacjenci z Nowego Sącza i Sądecczyzny, jak i całej Małopolski.

Jak mówi szef limanowskiej lecznicy, placówka ta dysponuje już jednym cyfrowym aparatem rentgenowskim, który został zakupiony trzy lata temu za środki unijne. Dyrektor Radzięta nie ma wątpliwości, że uruchomienie drugiej szpitalnej pracowni RTG przełoży się na to, że diagnostyka będzie znacznie szybsza.

Ponadto limanowski szpital otrzymał z rządowego programu 300 tysięcy złotych na modernizację instalacji gazów medycznych.

Limanowski szpital zakupił dodatkowy trzyipółtonowy zbiornik na tlen.

- Oznacza to, że każde łóżko w szpitalu ma bezpośredni dostęp do tlenu – dodaje dyrektor Radzięta. – Szpital jest w pełni wyposażony w instalację tlenową.

[email protected], fot. Szpital w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu