Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
09/01/2021 - 15:00

Subregion sądecki: koronawirus w odwrocie?

W subregionie sądeckim sytuacja koronawirusowa jest obecnie więcej niż dobra. Podsumowując ostatnią dobę można powiedzieć, że nowe osoby, które dowiedziały się, że chorują na COVID – 19 można policzyć, w Nowym Sączu oraz powiatach limanowskim i gorlickim dosłownie na palcach jednej ręki.

Ile mamy nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Małopolsce? Na szczęście ta liczba nie rośnie. Mniej więcej utrzymuje się na tym samym poziomie. Minionej doby laboratoria potwierdziły SARS CoV-2 u 418 osób.

Dobra informacja jest również taka, że liczba zgonów mieszkańców województwa, którzy zakażeni byli koronawirusem jest, stosunkowo nieduża. Minionej doby zmarło trzynastu mieszkańców Małopolski. Niestety w przypadku dziewięciu osób przyczyną ich zgonu był koronawirus, a cztery osoby miały choroby współistniejące.

Nowy Sącz

W stolicy Sądecczyzny koronawirusowa sytuacja jest dobra. Do grona chorujących na COVID – 19 dołączyło pięciu nowosądeczan. Jedna osoba zmarła, która miała też choroby współistniejące.

Powiat nowosądecki

Powiat nowosądecki jest tym w subregionie sądeckim w, którym minionej doby koronawirusową infekcję potwierdzono u 15 mieszkańców. W tym powiecie zmarła jedna osoba, która miała choroby współistniejące

Powiat limanowski

Spadła natomiast liczba chorych w powiecie limanowskim. Minionej doby potwierdzono chorobę, wywoływaną przez wirus z Wuhan u sześciu mieszkańców.

Powiat gorlicki

W tym regionie Małopolski spadła liczba zakażonych. Koronawirusową infekcję potwierdzono u sześciu mieszkańców.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu