Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
20/09/2020 - 12:05

Wirus znowu doprowadził do śmierci. Małopolska nadal w czołówce zakażeń

Służby sanitarno-epidemiologiczne raportują o ponad stu nowych zakażeniach koronawirusem w Małopolsce. Są też dwa przypadki śmiertelne. Nowe zachorowania zostały również odnotowane w subregionie sądeckim. To ponad dwadzieścia osób.

czytaj też Zaraza ciągle jest na Sądecczyźnie. Oto najbardziej zakażone gminy

Niestety, raport z ostatniej doby przynosi informacje o kolejnych zgonach w Małopolsce. Z powodu COVID-19 zmarł 81-letni mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, oraz 83-latek z powiatu nowotarskiego, który był hospitalizowany w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu – informuje sanepid.  

Najnowszy bilans zachorowań w Małopolsce to 103 nowe przypadki. Gorzej jest tylko na Mazowszu (164) i  Wielkopolsce (123).   Co z subregionem sądeckim? To  9 osób z powiatu nowosądeckiego, 4 osoby z Nowego Sącza, 11 z powiatu limanowskiego.

Czytaj też Sądecka szkoła nowym ogniskiem zarazy? Uczniowie z kaszlem, ścisk na korytarzach 

Jak sytuacja wygląda w innych małopolskich powiatach?

19 osób zachorowało w  powiecie nowotarskim, 15 osób w  Krakowie, 13 osób w powiecie myślenickim, 8 osób w tatrzańskim. Odnotowano też  po 6 nowych przypadków zakażeń w powiecie suskim i olkuskim, po 3 osoby w tarnowskim i krakowskim, 2 w powiecie  dąbrowskim oraz  po 1 osobie z powiatów: wadowickiego, brzeskiego, bocheńskiego i oświęcimskiego.  Choroba dotknęła w sumie 49 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 83 lat, z czego 16 osób to dzieci w wieku do 18 roku życia, a 87 osób jest dorosłych

Sanepid podaje też listę ozdrowieńców. To w sumie  73 osoby. Wśród nich jest 24 mieszkańców Nowego Sącza.   Jak informuje Sanepid, cztery osoby trafiły do szpitala, pozostałe przebywają  w izolacji.([email protected] fot. europarl.eu)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)