Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
31/05/2020 - 10:40

Wzrost zakażeń koronawirusem w Małopolsce. Czy znowu trzeba się bać?

Tylko w sobotę w województwie małopolskim odnotowano czternaście nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W niedzielę dziesięć. Te dane są niepokojące. Pytanie, czy ponowny wzrost zachorowań ma związek z luzowaniem epidemicznych obostrzeń.

W ostatnim tygodniu  kolejne dni przynosiły informacje o pojedynczych zakażeniach koronawirusem. Niestety w sobotę padł niepokojący rekord, czternaście potwierdzonych zakażeń. Dopołudniowy raport ministerstwa zdrowia donosił o czterech  przypadkach zachorowań w naszym regionie, wieczorny o dwunastu.  

Czytaj też Skandal! Jak w Biedronkach nabijają nas w butelkę w czasach zarazy

- To 10 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 17 do 61 lat, z powiatu oświęcimskiego (1 osoba) i suskiego (11 osób). Aktualnie jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji – poinformował wojewódzki Sanepid.

Jak jest dzisiaj? Popołudniowy raport przynosi znowu niepokojące informacje. Jest dziesięć nowych zakażeń. - W tej grupie jest 7 kobiet i 3 mężczyzn, w wieku od 21 do 59 lat, z powiatu oświęcimskiego (1 osoba), suskiego (8 osób) i chrzanowskiego (1 osoba). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1225 osób.


Czytaj też Mikrochirurg z Limanowej dokonała cudu. Piła odcięła mu rękę, ona ją przyszyła! 

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)