Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
29/01/2024 - 16:00

Sie ma! W Krynicy padł rekord zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Krynicy-Zdroju (28 stycznia) padł rekord zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zagrała pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Do puszek wolontariuszy trafiło ponad 61 tyś. złotych.

W Krynicy-Zdroju (28 stycznia) padł rekord zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zagrała pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Do puszek kwestujących 90 wolontariuszy i 30 nauczycieli trafiło 61.137,17 złotych, 54 euro, 10 dolarów.

- W tym roku padł rekord, zebraliśmy 61 137, 17 złotych, 54 euro i 10 dolarów czyli o ponad tysiąc złotych więcej, niż w poprzednim roku. - mówi Agata Król - Mirek, szefowa sztabu WOŚP w Krynicy. 

- Bardzo dziękuję wolontariuszom i darczyńcom za wielkie serce.

W Krynicy-Zdroju wolontariusze zbierali pieniądze do puszek WOŚP dwudziesty drugi raz. Po raz pierwszy Orkiestra Jurka Owsiaka w uzdrowisku zagrała w 2001 roku.

- Kwestujemy po raz dwudziesty drugi. Najważniejsze, oprócz zebranych pieniędzy jest to, że młodzież chce pomagać, chce kwestować. - dodaje szefowa krynickiego sztabu. 

- Jestem bardzo związana z WOŚP. Moje dziecko, mając 6 lat miało problemy z oczami i skorzystało z zakupionego przez Orkiestrę sprzętu z serduszkami, który uratował mu wzrok. Dlatego powiedziałam sobie, że będę kwestować, dopóki tylko będę mogła. 

Program artystyczny 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowało Centrum Kultury w Krynicy. Koncerty plenerowe oraz licytacje odbywały się w Parku Nitribitta. Punktualnie o godz. 20 wysłano światełko do nieba. (MK), fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu