Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
14/05/2023 - 13:40

Sądeckie pogotowie dostało trzy nowe, wypasione karetki. Ile kosztują takie auta? [ZDJĘCIA]

Jazda na sygnale w trudnych górskich terenach… ambulanse sądeckiego pogotowia zużywają się szybciej niż w innych regionach Polski. Od kilku lat samochodowa flota ratowników jest regularnie wymieniana. Teraz doczekali się trzech nowych karetek.

Nowe ambulanse sukcesywnie zastępują najstarsze samochody. Sądeckie karetki poruszają się w trudnym terenie, mają do pokonania spore odległości i szybciej się zużywają. Muszą dotrzeć tam, gdzie nie są w stanie dojechać inne auta. Dlatego muszą być sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać na ratunek.

czytaj też Niedługo ruszy wielka sądecka kolejowa inwestycja. Kontrakt wart 780 milionów już podpisany  

Teraz flota ratowników wzbogaciła się właśnie  o trzy nowe ambulanse. W ciągu ostatnich czterech lat wymienionego już czternaście karetek – mówi  sądecki starosta Marek Kwiatkowski, któremu podlega pogotowie.   

Wszystkie trzy samochody to mercedesy z napędem na cztery koła. Koszt zakupu to 1,6 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu sądeckiego pogotowia.

czytaj też Dają ponad 500 złotych specjalnego dodatku z ZUS. I mało kto o tym wie

- W placówce  jest obecnie czternaście  zespołów ratowniczych działających w dziewięciu podstacjach na terenie powiatu nowosądeckiego - dodaje dyrektor pogotowia Bożena Hudzik.([email protected]) fot. Starostwo  Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu