Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
04/01/2023 - 11:20

Sądeckie pogotowie dostało dwie nowe, wypasione karetki. Ile kosztują takie auta? [ZDJĘCIA]

Jazda na sygnale w trudnych górskich terenach… ambulanse sądeckiego pogotowia zużywają się szybciej niż w innych regionach Polski. Od kilku lat samochodowa flota ratowników jest regularnie wymieniana. Teraz doczekali się dwóch nowych karetek.

Sądeckie pogotowie ma dwie nowe  karetki

To już jedenasty nowy ambulans, który trafił do ratowników – mówi starosta nowosądecki  Marek Kwiatkowski, któremu podlega placówka.

Nowe ambulanse sukcesywnie zastępują najstarsze samochody. Sądeckie karetki poruszają się w trudnym terenie, mają do pokonania spore odległości i szybciej się zużywają. Dlatego muszą być sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać na ratunek.

czytaj też Mamy już trzy zarazy w Nowym Sączu. Teraz zaatakowała czwarta  

Ile to kosztuje

Nowe karetki mają napęd na cztery koła. Jedna to mercedes, druga to  volkswagen. Kosztowały  blisko 940 tysięcy. Pieniądze pochodziły z budżetu sądeckiego pogotowia  oraz z budżetu powiatowego samorządu.  

Gdzie będą jeździć ambulanse

- Jedna z karetek będzie jeździła po terenie obsługiwanym przed podstację pogotowia w Korzennej, natomiast druga zasili Nowy Sącz – mówi dyrektor pogotowia Bożena Hudzik.  – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się zakupić trzy kolejne ambulanse i tym samym zakończyć cały proces odnawiania floty pogotowia, który trwa od 2019 roku.

czytaj też Ich szczęście trwało tylko czterdzieści minut… Potem wszystko runęło jak domek z kart

W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym jest obecnie czternaście zespołów ratowniczych działających w dziewięciu  podstacjach na terenie powiatu nowosądeckiego.([email protected]) fot.Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

tak wyglądają nowe karetki sądeckiego pogotowia
Jedna to mercedes, druga to volkswagen


Dziękujemy za przesłanie błędu