Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
21/08/2023 - 15:10

Rodzice Amelki proszą o pomoc! 3,5 letnia dziewczynka każdego dnia ogromnie cierpi

Choć Amelka z Nowego Sącza ma dopiero 3,5 roku, to jej życie naznaczone jest cierpieniem. Dziewczynka urodziła się z bardzo poważną chorobą. Jej rodzice nie tracą jednak nadziei na lepsze jutro. Pilnie poszukują lekarza, który będzie jej w stanie podać niezbędne leki uśmierzające ból.

Amelka potrzebuje pomocy

Mała Amelka Janus z Nowego Sącza potrzebuje pomocy. Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik z prośbą o nagłośnienie niezwykle trudnej sytuacji, w której znajduje się zarówno ona, jak i jej rodzice.

3,5-letnia dziewczynka cierpi na leukodystrofię metachromatyczną. To niezwykle poważna choroba. Potrzebna jest szybka pomoc. Jak przekazuje nasz czytelnik, rodzice są bezradni i poszukują lekarza, który przepisze jej leki uśmierzające ból. Niestety, nie każdy jest w stanie to zrobić, a dodajmy, że jej stan nie pozwala na transport.

Rodzice dziewczynki utworzyli również specjalną zbiórkę, która ma na celu zebranie niezbędnych środków na dostosowanie mieszkania do jej potrzeb. Powstała również grupa na Facebooku, na której przekazywane są najnowsze informacje o jej stanie zdrowia z apelem o pomoc.

Choroba Amelki z Nowego Sącza

Amelka cierpi od kiedy miała kilka miesięcy. Nie była w stanie samodzielnie chodzić. Nieco później dopadła ją również padaczka i ocząpląs. Lekarze przekazali, że aby określić, co dokładnie jej dolega niezbędne będą badania genetyczne. Rodzice wykonali je prywatnie.

Diagnoza była wstrząsająca. Leukodystrofia metachromatyczna to choroba prowadząca do uszkadzania osłonek nerwowych w mózgu. To właśnie dlatego dziewczynka nie jego zdolna do poruszania się i samodzielnego funkcjonowania. Potrzebny jest lekarz, który będzie w stanie podać jej niezbędne leki. Rodzice Amelki proszą o pomoc! ([email protected], fot.: Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu