Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
10/07/2020 - 15:15

Pracownik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu zakażony COVID-19

U jednego z pracowników Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Taka informacja dotarła dzisiaj do komendanta oddziału. Natychmiast wdrożone zostały wszystkie procedury obowiązujące w takich przypadkach.

- Faktycznie Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu został powiadomiony o tym, że u jednej z osób zatrudnionych w oddziale test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny – mówi mjr SG Dorota Kądziołka, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży granicznej w nowym Sączu. – Nadmieniam, że osoba ta w ramach zadań służbowych nie ma styczności z podmiotami zewnętrznymi.

Czytaj także: Koronawirusem infekują się kolejni mieszkańcy regionu. Groźny wirus w natarciu

Pogranicznik miał wykonany test,  bo przebywał na kwarantannie.Dorota Kądziołka zapewnia, że w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu są stosowane działania zmierzające do ograniczenia transmisji wirusa SARS - CoV – 2, w tym zalecane przez Sanepid.

- Dotyczą one zarówno sposobu wykonywania pracy i pełnienia służby przez pracowników cywilnych i funkcjonariuszy KaOSG, jak również kontaktów z podmiotami zewnętrznymi – dodaje rzeczniczka.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. KaOSG w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu