Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
17/08/2023 - 20:35

Pracownia brachyterapii i Zakład Medycyny Nuklearnej. Uda się je otworzyć w sądeckim Centrum Onkologii?

Jeśli dyrekcji sądeckiego szpitala uda się pozyskać pieniądze na specjalistyczny sprzęt medyczny to niewykluczone, że jeszcze w tym roku w lecznicy otwarta zostanie pracownia brachyterapii oraz Zakład Medycyny Nuklearnej.

- Zabiegam o to, by pozyskać ponad 10 milionów złotych na sprzęt do brachyterapii. Jeśli te starania powiodą się, to z budżetu szpitala wyposażymy Zakład Medycyny Nuklearnej - mówi Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala.

Uruchomienie takiego zakładu będzie oznaczało, że pacjenci będą mogli korzystać z nowych metod leczenia i badań, które do tej pory mogli wykonać w innych ośrodkach medycznych.

Jeśli Zakład Medycyny Nuklearnej zacząłby działać w Nowym Sączu to bardzo specjalistyczne badania można byłoby przeprowadzać na miejscu.

Mowa o scyntygrafii kości. Teraz pacjenci muszą jeździć do Tarnowa albo Krakowa, aby przejść takie badanie. Mowa także o brachyterapii. Jest to jedna z metod radioterapii nowotworów. Tę metodę leczenia stosuje się w przypadku raka prostaty, szyjki macicy czy piersi.

([email protected], fot. IM), © materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu