Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
01/12/2020 - 12:35

Po weekendzie był spadek liczby nowych zakażeń. Dzisiaj już tak nie jest

Ostatnie dni, jeśli chodzi o liczbę zdiagnozowanych kolejnych osób, które zachorowały na koronawirusa w Małopolsce były bardzo optymistyczne. Według wczorajszych statystyk, podawanych przez Ministerstwo Zdrowia po weekendzie w województwie małopolskim było 280 nowych przypadków zakażeń. Dzisiaj, niestety jest ich trochę więcej, bo 486.

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce zmarło 67 osób, w tym 51 miało choroby współistniejące. W przypadku 16 osób przyczyną ich odejścia był COVID – 19.

Czytaj także: Małopolska spada w statystykach. I dobrze!

Małopolska przeskoczyła z jedenastego na dziewiąte miejsce na ministerialnej liście województw.

Nowy Sącz:

Do grona osób zmagających się z koronawirisem dołączyło kolejnych dwudziestu mieszkańców. Dwie osoby zmarły. Jedna z nich miała choroby współistniejące.

Powiat nowosądecki

Niestety w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba kolejnych zakażonych w mieście. Dzisiaj jest to 40 osób, które rozpoczęły walkę z chorobą. Odnotowano cztery zgony. Trzy osoby miały choroby współistniejące

Powiat limanowski

W powiecie limanowskim koronawirusowa sytuacja dobra. W ciągu ostatniej doby SARS CoV – 2 zdiagnozowano u 9 mieszkańców. W tym regionie Małopolski w ciągu ostatniej doby nie odnotowało zgonów chorych na COVID – 19.

Powiat gorlicki

Więcej jest także chorych w powiecie gorlickim. W ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u piętnastu osób. Zmarł jeden mieszkaniec tego regionu. Osoba ta chorowała na choroby współistniejące.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu