Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
09/07/2020 - 10:00

Po mszy w Koninie kolejni zakażeni, w tym dwanaścioro dzieci

Dziewiętnastu uczestników nabożeństw, które były odprawiane w kościele parafialnym w Koninie (powiat limanowski) zostało zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest dwanaścioro dzieci. Nowi zakażeni są konsultowani obecnie z lekarzami chorób zakaźnych.

Przypomnijmy, że u proboszcza w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie, w powiecie limanowskim zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Duchowny, po tym, jak okazało się, że ma wynik dodatni został przewieziony do szpitala jednoimiennego w Krakowie.

Zobacz także: Sanepid apeluje: uczestniczyłeś w tych nabożeństwach, zgłoś się jak najszybciej!

Na apel limanowskiego Sanepidu na wymazy zorganizowane przez Sanepid zgłosiło się 120 wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych w dniach 25 i 26 czerwca.

Limanowski Sanepid dysponuje już wynikami osób, które poddały się badaniu na obecność koronawirusa.

- U dziewiętnastu osób, które zgłosiły się na wymazy zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem – mówi Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej. – W ich przypadku wynik jest dodatni. Wśród nich jest dwanaście dzieci. Osoby z pozytywnym wynikiem są obecnie kontaktowane z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali jednoimiennych w Krakowie. Muszą być przez nich skonsultowane.

Zobacz także: Ksiądz zakażony koronawirusem. Już kilka osób ma kwarantannę

To lekarz chorób zakaźnych zdecyduje czy taka osoba trafi do szpitala jednoimiennego, do izolatorium, czy też będzie leczona w warunkach izolacji domowej.

- Wczoraj trzy osoby wróciły z Krakowa po konsultacji – dodaje szefowa limanowskiego Sanepidu. – Mają one zaleconą izolację domową. Prowadzimy też dalszy wywiad i zbieramy dane epidemiologiczne wśród osób z najbliższego otoczenia zakażonych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. print screen parafia w Koninie/You Tube.Dziękujemy za przesłanie błędu