Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
23/03/2020 - 12:00

Pacjentka zakażona koronawirusem jest w szpitalu w Limanowej

W Szpitalu im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej przebywa pacjentka, u której zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. COVID – 19 został stwierdzony u kobiety, która od środy przebywa na oddziale chorób wewnętrznych. Został on zamknięty. Szpital pracuje nad wykazem osób, które miały kontakt z pacjentką i będą poddane kwarantannie.

Informację o kobiecie zakażonej koronawirusem potwierdziła dzisiaj dyrekcja limanowskiego szpitala.

Kobieta, u której wynik testu na obecność koronawirusa okazał się pozytywny wcześniej była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W szpitalu w Limanowej pacjentka jest od środy (18 marca), gdzie najpierw była dializowana, a potem trafiła do oddziału chorób wewnętrznych.

Czytaj też Nasz poseł zakażony koronawirusem. Jest w szpitalu 

Wczoraj (22 marca) do dyrekcji limanowskiego szpitala dotarła informacja, że informację, iż w trakcie hospitalizacji w Krakowie pacjentka mogła mieć kontakt z osobą zakażoną.  

- W porozumieniu z Sanepidem zostały wdrożone odpowiednie procedury – mówi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. - Pacjentka została odizolowana od innych chorych na oddziale, został jej zlecony test na obecność koronawirusa. Ponadto wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddział chorób wewnętrznych.

Natychmiast dyrekcja limanowskiego szpitala wdrożyła wszystkie niezbędne procedury. Pacjentka została odizolowana od innych chorych na oddziale, został jej zlecony test na obecność koronawirusa. Ponadto wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddział chorób wewnętrznych.

Wyniki testu szpital w Limanowej otrzymał dzisiaj rano. Okazał się, niestety pozytywny.

- Ponieważ wynik testu okazał się pozytywny pacjentka zostanie przewieziona do oddziału zakaźnego lub wypisana do domowej izolacji.  – informuje dyrekcja limanowskiego szpitala. - Jej stan w chwili obecnej jest dobry, aczkolwiek jest to pacjentka obciążona licznym schorzeniami, które stały się podstawą ponownej hospitalizacji.

Działalność oddziału wewnętrznego, na którym pacjentka przebywała została w chwili obecnej zawieszona. Trwają przygotowania do poddania go dezynfekcji.

Pacjenci i pracownicy szpitala, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorą zostali objęci procedurą kwarantanny. O jej rodzaju zdecydują służby sanitarne.

Czytaj też Niekontrolowana epidemia w Nowym Sączu przez parkomaty? Ludzie są przerażeni  

- W tej mierze szpital na bieżąco pozostaje w kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej. – dodaje dyrektor Radzięta. - Pozostałe oddziały szpitala pracują tak jak dotychczas czyli w trybie ograniczonym. Chcę też przypomnieć o obowiązującym w szpitalu zakazie odwiedzin, odwołaniu planowych przyjęć i zabiegów. Prosimy także pamiętać, iż pacjenci którzy rozpoznają u siebie lub  u swoich bliskich objawy wskazujące na możliwość zarażenia koronawirusem nie powinni udawać się do szpitala czy poradni lecz w pierwszej kolejności kontaktować się ze służbami sanitarnymi (Sanepid).

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe