Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 kwietnia. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
29/03/2019 - 12:40

Pacjenci zadecydowali - SPZPOZ w Muszynie to najprzyjaźniejsza im przychodnia!

Katarzyna Kucia-Garncarczyk szefowa SPZPOZ w Muszynie ma dziś wyjątkowy powód do świętowania. Placówka przez nią zarządzana zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie pod hasłem „Przychodnia przyjazna pacjentowi”. Dla Katarzyny Kuci-Gancarczyk to wyjątkowo ważne wyróżnienie, bo nadane przez samych pacjentów.

Za nami już czwarta edycja plebiscytu „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia przyjazna pacjentowi” w ramach cyklicznego seminarium „O zdrowiu Sądeczan” organizowanego przez Fundację Sądecką i miesięcznik oraz portal Sądeczanin.info.

W tym roku w głosowaniu na przychodnie nominowane przez naszych Czytelników i zarazem pacjentów wpłynęło 1141 kuponów oraz 1919 formularzy online. Nagroda jest nie tylko zaszczytny tytuł, ale również czek na 6 tysięcy złotych do wykorzystania na kampanię promocyjną placówki. 

Placówka z Muszyny wygrała, wyprzedzając NZOZ Remedium z Nowego Sącza oraz NZOZ KROMED z Grybowa. Jak wygraną przyjęła Katarzyna Kucia-Gancarczyk? – Przede wszystkim muszę podziękować pacjentom, bo to jest nagroda od pacjentów. Dziękuję bardzo. Jestem zaskoczona wygraną. Sekret wygranej? Myślę, że wspaniali pacjenci i wspaniały zespół, z którym na co dzień pracuję. Ważne jest, że jesteśmy przychodnią w niedużej miejscowości, gdzie z większością pacjentów znamy się na co dzień. Tworzy się przez to nasze indywidualne podejście- w tym też tkwi część tego sekretu – nie kryła emocji tuż po ogłoszeniu werdyktu.

Zobacz też: VIII Seminarium "O zdrowiu Sądeczan" już za nami [ZDJĘCIA]

SPZPOZ w Muszynie funkcjonuje od 20 lat, jakiś czas temu uruchomiono filię zakładu w Żegiestowie. Cała kadra placówki ciągle podnosi swoje kwalifikacje a zarząd dba o wprowadzanie kolejnych świadczeń i zabezpieczenie kontraktów z NFZ na właściwym, adekwatnym do potrzeb pacjentów poziomie.

W placówce uruchomiona została Poradnia Położniczo-Ginekologiczna. To inicjatywa z myślą o pacjentkach z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, które miały utrudniony dostęp do bezpłatnej opieki lekarza specjalisty ginekologa.

Obejmuje kompleksową opieką pacjentki oczekujące potomstwa, od pierwszych tygodni ciąży aż do momentu rozwiązania, jak również panie borykające się z problemami nietrzymania moczu, endometriozą, mięśniakami macicy, stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi itp. Panie korzystające z Poradni mają dostęp do bezpłatnych badań cytologicznych wykonywanych w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

W placówce działa tez poradnia rehabilitacja i fizjoterapeuta.

Zobacz też: Seminarium "O zdrowiu Sądeczan" Od onkologii do niedosłuchu

Potwierdzeniem rzetelności, solidności i jakości świadczonych w SPZPOZ w Muszynie usług są uzyskane certyfikaty: Certyfikat ISO 9001:2015 oraz Certyfikat akredytacyjny nadawany przez Ministra Zdrowia potwierdzający spełnianie przez jednostkę standardów akredytacyjnych dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Warto zaznaczyć, iż placówka w Muszynie była pierwszą przychodnią na Sądecczyźnie, która uzyskała taki certyfikat końcem ubiegłego roku.

Co taka akredytacja oznacza dla pacjentów? – Ten certyfikat jest potwierdzeniem udzielania świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie i bezpiecznym. Czyli jeżeli pacjent przychodzi do przychodni, to ma zapewnione nie tylko bardzo dobre warunki infrastrukturalne, ale także tą jakość opieki. Na pewno nie jest pacjentem anonimowym. Skupiamy się na profilaktyce zdrowotnej. Oprócz podstawowego zakresu opieki zdrowotnej, zakresu zgodnego z ustawą, my poszerzamy swoją działalność jeśli chodzi o opiekę profilaktyczną.

Całość rozmowy w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu