Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
31/03/2020 - 13:30

Ośrodek Zdrowia w Mszalnicy zamknięty! Personel medyczny objęty kwarantanną

W gminie Kamionka Wielka zamknięto Ośrodek Zdrowia w Mszalnicy, który musi zostać zdezynfekowany a część personelu medycznego została poddana kwarantannie.

Ośrodek Zdrowia w Mszalnicy zamknięty! Personel medyczny objęty kwarantanną

Komunikat w tej sprawie dotarł do władz gminy 30 marca od kierownika NZOZ w Mszalnicy: -  Ośrodek został zamknięty decyzją sanepidu, zostanie otwarty po dezynfekcji, prawdopodobnie za kilka dni. Część personelu medycznego została objęta kwarantanną - brzmi fragment tej korespondencji.

Równolegle zgodnie z pismem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Sączu z dnia 30 marca 2020 r. rozesłanego do Ośrodków Pomocy Społecznej w Powiecie Nowosądeckim padła deklaracja, że: „dane o osobach objętych kwarantanną, a zamieszkałych na terenie działania poszczególnych Ośrodków Pomocy Społecznej powiatu nowosądeckiego, będą przesyłane każdorazowo/niezwłocznie po wyrażeniu zgody na taką pomoc przez potrzebujących właściwym Ośrodkom”.

Zobacz też: Ile osób jest zarażonych w Kamionce Wielkiej? Wójt twardo domaga się danych

I tu wójtowi Kamionki Wielkiej Andrzejowi Stankowi puściły nerwy. - Pomimo kilkukrotnych interwencji w Sanepidzie tutejszy Urząd nie otrzymuje żadnych informacji dotyczących nawet liczby osób objętych kwarantanną / zakażonych  znajdujących się na terenie Gminy Kamionka Wielka - informuje samorządowiec zaniepokojonych obrotem sprawy mieszkańców i pacjentów placówki. Gmina nie dostała żadnej informacji co z pacjentami, jaka jest skala ryzyka, że mogą być wśród nich zarażeni itp. Temat będziemy śledzić na bieżąco.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu