Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
27/10/2020 - 12:15

Osiem osób z Sądecczyzny zmarło. Dzisiaj kolejna lawina zakażonych

Sytuacja koronawirusowa w Małopolsce od wielu tygodni jest bardzo trudna, jednak dzisiaj województwo to odnotowało chyba największy dobowy przyrost nowych zakażeń. Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 1888 mieszkańców województwa. Z każdą upływającą dobą rośnie także liczba mieszkańców Sądecczyzny, u których stwierdzone zostało zakażenie. Dzisiaj to aż…146 osób. Na Sądecczyźnie zmarło kolejnych ośmiu mieszkańców.

W Nowym Sączu o chorobie dowiedziało się dzisiaj 63 osoby, a w powiecie nowosądeckim nowych zakażonych mieszkańców jest jeszcze więcej, bo 83. Do grona ozdrowieńców dołączyło 45 osób z Sądecczyzny. Dwadzieścia dwie z Nowego Sącza i 23 z powiatu nowosądeckiego.

Sytuacja koronawirusowa w subregionie sądeckim robi się, niestety coraz trudniejsza.

Dzisiaj mamy w Nowym Sączu 461 aktywnych przypadków. Kwarantanną objętych jest 705 osób.

W powiecie nowosądeckim jest dziś 925 aktywnych przypadków. W Kwarantannie znajduje się 1702 osoby.

W powiecie limanowskim mamy dzisiaj lawinę zakażonych. Wirusa zdiagnozowano u 109 mieszkańców tego regionu. Kolejnych dwadzieścia osób wyzdrowiało.

Obecnie w powiecie limanowskim jest 835 aktywnych przypadków. Kwarantanną objętych jest obecnie 475 osób.

Powiat gorlicki

W tym regionie zakażenie SARS CoV-2 potwierdzono u 34 osób. Nie ma natomiast nowych ozdrowieńców.

Liczba nadal aktywnych zakażeń w powiecie (w nawiasie liczba wszystkich potwierdzonych do tej pory zakażeń; stan na godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie):

powiat gorlicki: 450 (654).

Wojewódzki Sanepid poinformował dzisiaj o śmierci 21 osób w wieku od 40 do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (6 osób), myślenickiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego i wadowickiego (po 2 osoby), Krakowa oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego, limanowskiego i suskiego (po 1 osobie). 17 osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 470.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu