Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/05/2020 - 14:55

Oddział zakaźny sądeckiego szpitala ma nową siedzibę. Pomocna tarcza

W przestronnym, całkowicie zmodernizowanym pawilonie znajdującym się na terenie sądeckiego szpitala zadomowił się już oddział zakaźny przeniesiony z zabytkowego dworku w Dąbrowie. Tutaj będzie jego docelowe miejsce.

Można powiedzieć, że oddział zakaźny wrócił do tego samego budynku, w którym kiedyś funkcjonował, a było to dobre kilkanaście lat temu.

Czytaj także: Nowy Sącz: remont kolejnego szpitalnego budynku. Będzie tam oddział zakaźny

Oddział zakaźny już został przeniesiony do wyremontowanego budynku. Posiada dwadzieścia łóżek, w tym trzy są to łóżka intensywnej terapii.

- Jest to oddział, który dedykowany jest dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala.

Pawilon na terenie szpitala przy ul. Młyńskiej przeszedł generalny remont. 

Dzięki otrzymanym dodatkowym pieniądzom z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej udało się całkowicie zmodernizować budynek.

Z tego źródła udało się pozyskać prawie 3 miliony złotych na doposażenie oddziału i osiemset tysięcy złotych na przeprowadzenie prac budowlanych w obiekcie.

Wykonawca potrzebował na wykonanie kapitalnego remontu obiektu tylko miesiąc.

W związku z tym, że pawilon został przeznaczony dla oddziału zakaźnego, to zgodnie z obowiązującymi przepisami w budynku, zostały stworzone specjalne śluzy i izolatki.

Rzeczniczka sądeckiego szpitala przyznaje, że po przeniesieniu oddziału do nowego budynku nie było konieczności hospitalizacji pacjenta, który chorowałby na inną chorobę zakaźną.

Kapitalny remont obiektu pochłonął 1,4 mln zł (budowlanka), zaś jego doposażenie ponad 3 mln złotych.

Z uwagi na to, że sądecki szpital otrzymał część środków na zadanie z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, to kierownictwo planuje zakupić specjalistyczny sprzęt, który będzie służył pacjentom zmagającym się z chorobą zakaźną.

- Mówimy między innymi o tomografie komputerowym, mobilnym RTG, aparacie USG, defibrylatorach – precyzuje rzeczniczka sądeckiego. – Tego sprzętu będzie naprawdę dużo. Powiem tak, oddział zakaźny zostanie wyposażony w nowy sprzęt medyczny.

Warto dodać, że jeszcze niedawno w pawilonie, w którym obecnie funkcjonuje oddział zakaźny działał oddział psychiatryczny.

Od kilku tygodni mieści się on w dworku w Dąbrowie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, film: Daniel Szlag.

Oddział zakaźny sądeckiego szpitala ma nową siedzibę. Pomocna tarcza antykryzysowa
W przestronnym, całkowicie zmodernizowanym pawilonie znajdującym się na terenie sądeckiego szpitala zadomowił się już oddział zakaźny przeniesiony z zabytkowego dworku w Dąbrowie. Tutaj będzie jego docelowe miejsce.


Dziękujemy za przesłanie błędu