Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
24/06/2020 - 19:35

Oddział neurologiczny zamknięty w sądeckim szpitalu. Potwierdzono COVID-19

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu został zamknięty oddział neurologii. U 85-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który trafił na ten oddział, zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Pacjent został przewieziony do szpitala jednoimiennego w Krakowie. Personel medyczny, który miał bezpośredni kontakt z 85-latekiem został odsunięty od pracy. Przebywa na kwarantannie.

Osiemdziesięciopięcioletni pacjent w trybie pilnym został przyjęty do sądeckiego szpitala w poniedziałek (22 czerwca). Tam pobrano od niego próbki do testów pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2.

- Wczoraj otrzymaliśmy informację, że przeprowadzony test dał u tego pacjenta wynik dodatni – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. – Pacjent trafił do szpitala jednoimiennego w Krakowie

Sądecki szpital automatycznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury sanitarne. Oddział neurologii został zamknięty. Również do odwołania zostały wstrzymane przyjęcia nowych pacjentów.

- Obecnie szesnaście osób personelu, który miał styczność z tym pacjentem przebywa na kwarantannie – dodaje rzeczniczka. – Trzech pacjentów, którzy przebywali na sali z 85-latkiem zostało przeniesionych na oddział zakaźny

Od pozostałych pacjentów przebywających na oddziale neurologii zostanie pobrany wymaz.

- Oni także objęci są kwarantanną na oddziale – stwierdza nasza rozmówczyni.

Dobra informacja jest taka, że od dzisiaj ponownie został otwarty oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej sądeckiego szpitala.

- Ani u przebywających tam pacjentów, ani personelu medycznego nie potwierdzono zakażenia koronawirusem – zaznacza rzeczniczka sądeckiego szpitala.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)