Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
27/02/2021 - 13:45

Od dzisiaj tylko maseczki. Jakie grożą kary za przyłbice, chusty i szaliki?

Od dziś koniec z przyłbicami, kominami i szalikami. Obowiązują nowe obostrzenia dotyczące zasłaniania twarzy i nosa. Za złamanie reżimu grożą mandaty.

Czytaj też: Ministerialny zakaz przyłbic uderza w sądeckie firmy

Nie wolno już zasłaniać nosa i ust przyłbicami, chustami czy kominami. Od soboty obowiązują nowe przepisy. Za ich łamanie grożą mandaty do tysiąca złotych. Wybór maseczki zależy od nas. Może być chirurgiczna, ale i zwykła, materiałowa. Przyłbice mogą  być wykorzystywane tylko jako dodatek do maseczek.

Przypomnijmy, że nowe restrykcje, o których przed trzema dniami poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, to skutek gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem.

Wedle nowego, rządowego  rozporządzenia obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy dzieci do ukończenia piątego roku życia, osób z zaburzeniami rozwoju czy zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Czytaj też Makabra! Pojechał do pracy w Meksyku, wycieli mu narządy. Miał tylko 20 lat 

Maseczki nie trzeba nosić na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego czy zabytkowego, na terenie rodzinnego ogródka działkowego albo na plaży. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu