Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
18/02/2021 - 17:45

Nowy Sącz: szpital miał wybór - remont poradni albo ich zamknięcie [ZDJĘCIA]

- Do wyboru mieliśmy zamknięcie Zespołu Poradni Specjalistycznych na wiele tygodni, albo działanie przychodni, choć w niezbyt komfortowych warunkach – mówi lek. med. Bogusław Latacz, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Wybór był prosty, szpital nie chciał jeszcze potęgować pandemicznych ograniczeń w dostępie do lekarzy.

Jeden z naszych czytelników zadzwonił dzisiaj do redakcji "Sądeczanin.info" by poskarżyć się na sytuację, jaką zastał w Zespole Poradni Specjalistycznych przy ul. al. Wolności 49, działających w ramach Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Jak mówił, pojechał tam na pobranie krwi, jednak zszokowało go to, co zobaczył. W budynku, w którym odbywa się remont, panować miał hałas, a na korytarzach unosiły się - jak mówił - kłęby pyłu. O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy kierownika tej placówki.

Czytaj także: Nowy Sącz: nowa winda w budynku przychodni specjalistycznych. Była potrzebna

Chcąc to sprawdzić, pojechaliśmy na miejsce. Rzeczywiście, w budynku przy ul. al. Wolności 49, w którym od wielu lat funkcjonuje Zespół Poradni Specjalistycznych odbywa się remont. Wejście na ostatnią kondygnację budynku było zablokowane. Ekipa wykonująca tam remont, pracowała. Na korytarzach na niższych kondygnacjach budynku, które nie są jeszcze objęte remontem było niewielu pacjentów. Trwający remont nie był pewnie dla nich sytuacją komfortową, słychać było hałas, prawdopodobnie młotów pneumatycznych lub wiertarek. Sporo pyłu pokrywało podłogę.

W budynku przy ul. al. Wolności 49 od wielu lat działa Zespół Poradni Specjalistycznych. Są to poradnie, działające w strukturze Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Są tam poradnie: diabetologiczna, neurologiczna, alergologiczna i inne. Jest też zespół dzienny psychiatryczny.

Kilka lat temu budynek zyskał nową elewację. W 2019 roku została w nim zamontowana winda, z której mogą korzystać między innymi pacjenci mający problem z poruszaniem się. Ale wnętrze tego budynku, można powiedzieć zatrzymało się w minionej epoce. Jest już teraz mało funkcjonalne. O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy kierownika tej placówki lek. med. Janusza Mariana Reimschussla i lek. med.  Bogusława Latacza, zastępcę dyrektora ds. medycznych sądeckiego szpitala.

Czytaj na następnej stronie TUTAJ

Nowy Sącz: remont poradni szpitalnych. Albo ich zamknięcie, albo…
- Do wyboru mieliśmy - albo zamykamy Zespół Poradni Specjalistycznych na kilka miesięcy, albo przychodnie działają, ale pracujemy w niezbyt komfortowych warunkach – mówi lek. med. Bogusław Latacz, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, ustosunkowując się do sygnału od naszego Czytelnika, który skarżył się na uciążliwe warunki jakie panują w budynku przy ul. al. Wolności 49 w Nowym Sączu. Właśnie trwa w nim remont.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021