Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
16/02/2021 - 11:10

Nowy Sącz: szczepienie pierwszą dawką stanęło. Szpital czeka na szczepionkę

Agencja Rezerw Materiałowych musiała ograniczyć dostawy szczepionek do szpitali węzłowych. Z tego powodu w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu wstrzymane jest szczepienie pierwszą dawką grupy 0.

Szpital czeka na dostawę nowej partii szczepionek. Tylko wtedy będą mogły ruszyć szczepienia pracowników służby zdrowia, którzy na szczepienie zapisali się w późniejszym terminie.

- W dalszym ciągu czekamy na dostawę pierwszej dawki szczepionki dla osób jeszcze z grupy „zero” – mówi Agnieszka Zelek Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala

Natomiast planowo odbywa się szczepienie tej grupy drugą dawką szczepionki. Z dostawami drugiej dawki szczepionki nie ma większych problemów. Jak zapewnia rzeczniczka dociera ona do szpitala sukcesywnie. Druga dawka jest podawana 21 dni po przyjęciu przez pacjenta pierwszej dawki. W sądeckim szpitalu większość personelu została już zaszczepiona.

- Drugą dawkę szczepionki przyjęło już około 1,2 tysiąca osób z grupy 0 – dodaje rzecznik. – Natomiast na zaszczepienie się pierwszą dawką szczepionki zostało jeszcze około 1,5 tysiąca osób z tej grupy.

Na nową dawkę czeka m.in. personel administracji. Trudno powiedzieć, kiedy do szpitala dotrze pierwsza dawka szczepionki dla grupy zero.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu