Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
08/02/2023 - 09:20

Nowy Sącz: ile kosztuje wizyta u dentysty? Leczenie zębów tylko dla bogaczy

Stówka za samo przekroczenie progu gabinetu dentysty – takie stawki przeważają za samą wizytę konsultacyjną w Nowym Sączu. Jeśli w prywatnej lecznicy stomatologicznej decydujemy się na leczenie kanałowe, musimy sięgnąć bardzo głęboko do portfela.

Leczenie zębów tylko dla bogaczy         

Dane Eurostatu wskazują, że w 2022 roku ceny usług stomatologicznych w Polsce wzrosły o 16 procent w stosunku do cen z 2021 roku. Nasz kraj bardzo wysoko uplasował się na liście państw, gdzie ceny gwałtownie szybowały w górę.

Z raportu InfoDent24.pl wynika, że jeszcze więcej u dentysty muszą zapłacić Czesi i Węgrzy. Te państwa odnotowały wzrost cen usług stomatologicznych o odpowiednio: 18,21 procent i 24,49 procent. Tym samym Polska znalazła się w niechlubnej czołówce państw Unii Europejskiej, w których w poprzednim roku ceny wzrosły bardzo gwałtownie.

Największy skok cen w gabinetach dentystycznych odnotowała jednak Turcja. Kraj brany pod uwagę przez Eurostat, ale nienależący do Unii Europejskiej, uplasował się na pierwszym miejscu rankingu z wynikiem 48,69 proc.

Kto znalazł się na dole rankingu portalu InfoDent24.pl? W Belgii ceny usług stomatologicznych w 2022 roku nie zmieniły się. Co ciekawe, we Francji wskaźnik wzrostu cen osiągnąć -0,19 procent. Wynik na minusie oznacza, że Francuzi w gabinetach dentystycznych w poprzednim roku płacili mniej niż wcześniej.

Sprawdzamy więc, ile za wizytę u dentysty i leczenie zębów trzeba zapłacić w Nowym Sączu… Czytaj dalej na kolejnej stronie.Dziękujemy za przesłanie błędu