Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/08/2020 - 13:10

Nowy Sącz i powiat: zmarły kolejne trzy osoby zakażone koronawirusem

Bardzo smutne informacje dotarły dzisiaj z wojewódzkiego Sanepidu. Zmarły kolejne trzy osoby, u których potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem. Są to mieszkańcy Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Walkę z tym groźnym wirusem przegrali: 64-letni mieszkaniec Nowego Sącza i 86-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letnia mieszkanka Sądecczyzny, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Dwie z tych osób miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tak więc od początku trwania pandemii w województwie małopolskim zmarło 86 osób zakażonych koronawirusem. Jeśli chodzi o liczbę nowych potwierdzonych zakażeń z naszego regionu, to dzisiaj informacje są bardziej optymistyczne.

Z porannego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że liczba nowych potwierdzonych przypadków zakażeń SARS CoV-2, na szczęście się zmniejszyła. Dzisiaj mamy 23 osoby, które dowiedziały się, że potwierdzono u nich koronawirusa.

Jest to dziewiętnastu mieszkańców powiatu nowosądeckiego i czterech mieszkańców Nowego Sącza. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 86. W powiecie nowosądeckim mamy obecnie 718 aktywnych przypadków. 930 mieszkańców znajduje się w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą zakażoną.

Na Sądecczyźnie, od początku trwania pandemii wirusa potwierdzono u 937 osób, z których 213 wyzdrowiało. Sześć osób zmarło. Poniżej podajemy aktualne dane (godz. 9.30) z gmin – Liczba aktywnych zakażeń:

Gmina Chełmiec – 114 osób
Gmina Gródek/n Dunajcem – 31 osób
Gmina Grybów – 46 osób
Gmina Kamionka Wielka – 93 osoby
Gmina Korzenna – 19 osób
Gmina Krynica Zdrój – 65 osób
Gmina Łabowa – 32 osób
Gmina Łącko – 67 osób
Gmina Łososina Dolna – 28 osób
Gmina Muszyna – 48 osób
Gmina Nawojowa – 23 osoby
Gmina Piwniczna Zdrój – 7 osób
Gmina Podegrodzie – 70 osób
Gmina Rytro – 10 osób
Gmina Stary Sącz – 66 osób
W Nowym Sączu mamy obecnie 231 aktywnych przypadków, 291 osób jest w kwarantannie.

Od początku pandemii koronawirusa wykryto u 295 mieszkańców miasta. Sześćdziesięcioro z nich wyzdrowiało. Cztery osoby zmarły.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. – zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu