Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
28/11/2019 - 16:20

Nowości w oddziale onkologii klinicznej sądeckiego szpitala [FILM]

Jeszcze w tym roku stacjonarny oddział onkologii klinicznej sądeckiego szpitala zyska dwie sale. Co w nich będzie?

Do tej pory byli w nich leczeni pacjenci biorący tzw. chemię jednodniową. Już niebawem znajdujące się tam stanowiska zostaną przeniesione do nowego oddziału mieszczącego się w wybudowanym skrzydle Centrum Onkologii.

Dotychczas wspomniane dwie sale były wydzielone dla pacjentów, którym są podawane wlewy z lekami chemioterapeutycznymi w ramach tzw. chemii jednodniowej. Kiedy otwierano Centrum Onkologii, a więc w 2014 roku pomieszczenia te były pierwotnie przeznaczone między innymi na świetlicę. Plany te bardzo szybko zweryfikowało życie. Trzeba było wtedy wygospodarować sale, by mogła zacząć funkcjonować chemioterapia jednodniowa.

- Musieliśmy z konieczności wykorzystać każdy metr na oddziale onkologii klinicznej – mówi lek. med. Robert Bakalarz, szef tego oddziału, a zarazem całego Centrum Onkologii w Nowym Sączu. – Teraz, po przeniesieniu stanowisk do chemioterapii jednodniowej do nowego skrzydła, tym pomieszczeniom będzie można wrócić pierwotną funkcję.

Co w tych dwóch salach się znajdzie?

- Będzie tam gabinet dla psychologa i fizjoterapeuty, a także wreszcie ładna świetlica, w której pacjenci będą mogli się spotkać z bliskimi, porozmawiać – dodaje szef Centrum Onkologii. – Czasami naprawdę nie jest wskazane, aby rodziny chorych wchodziły na sale, gdzie przebywają pacjenci. Na oddział onkologii Klinicznej przychodzi dużo odwiedzających. W dwóch wspomnianych salach zostanie przeprowadzony mały remont. Projekt jest już gotowy.

- Udało się dyrekcji szpitala wysupłać pewne środki, by przeprowadzić adaptację tych pomieszczeń - dodaje doktor Bakalarz. – Jesteśmy za to kierownictwu szpitala wdzięczni. Te pomieszczenia nie mogą świecić pustką. Na to nie możemy sobie pozwolić. Remont ma być wykonany jeszcze w tym roku.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu