Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
20/06/2020 - 12:45

Nowe zakażenia COVID-19 na Sądecczyźnie. Może być ich więcej

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie nowosądeckim. Sanepid poinformował wczoraj o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach. Jednym z nich jest pacjentka z Sądecczyzny, która została w środę przyjęta do oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Badanie przeprowadzone u niej na obecność COVID-19 dało wynik pozytywny.

Tak więc od początku trwania pandemii na terenie powiatu nowosądeckiego zakażenie COVID-19 potwierdzono u 33 osób. Spośród nich 28 jest już ozdrowieńcami.

Zobaczymy, czy koronawirusowa statystyka mieszkańców Sądecczyzny, u których zostało potwierdzone zakażenie nie wystrzeli gwałtownie w górę.

Czytaj także: Pacjentka sądeckiego szpitala zakażona koronawirusem. Oddział zamknięty

Obecnie 220 mieszkańców Tylicza i Muszynki czeka z niecierpliwością na wyniki pobranych od nich wymazów.

Takie czekają również w najbliższym czasie uczestników dwóch mszy, które odbyły się w Boże Ciało o godz. 10 i następnego dnia o godz. 16.30 w kościele w Muszynce. Okazało się, że w obu nabożeństwach uczestniczyła wierna zakażona koronawirusem.

Mamy też dzisiaj, niestety smutną informację.

Sanepid poinformował o dwóch kolejnych zgonach pacjentów, którzy przegrali walkę z śmiercionośnym wirusem z Wuhan. Zmarli to 74-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego oraz 75-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego.

Czytaj także:Tylicz: 220 mieszkańców ma kwarantannę. Czekają na wyniki wymazów

Obaj przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Zatem liczba mieszkańców, którzy przegrali walkę z CIVID-19 to obecnie 43 osoby.

Ilu mamy nowych chorych w Małopolsce, u których potwierdzono zakażenie wirusem z Wuhan?

Aż dwudziestu trzech. W tej grupie jest 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 3 do 77 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby), powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego i tarnowskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego i nowotarskiego (po 1 osobie).

Jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1600 osób.

Do grona ozdrowieńców dołączyło natomiast 17 mieszkańców, którzy pokonali groźnego wirusa.

To 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 2 do 71 lat, z powiatu suskiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób), oraz Krakowa, powiatu wielickiego, tarnowskiego i limanowskiego (po 1 osobie).

Większość z nich przebywała w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce mamy 1097 ozdrowieńców.

[email protected], fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe