Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
24/03/2020 - 20:10

Nowe zachorowania COVID - 19 w powiatach nowosądeckim i gorlickim [AKTUALIZACJA]

Według najnowszego, porannego raportu w Polsce koronawirusem, który został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi zakaziło się 774 osoby. Dziewięcioro z nich nie udało się, niestety uratować. Pacjenci ci zmarli.

Godz. 19.30

Koronawirus został potwierdzony u jeszcze jednego mieszkańca Małopolski. Jest to mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego. Jego stan jest dobry.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 49 osób.

Liczba zakażonych w kraju zwiększyła się od ostatniego meldunku resortu zdrowia o 40 nowych przypadków.

Dotyczą one: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Liczba zakożonych koronawirusem w Polsce to 884 osoby. W tej liczbie jest dziesięcioro pacjentów, którzy zmarli.

Godz. 17.20

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce to obecnie 48 pacjentów. Zachorowało pięć kolejnych osób, w tym młody mężczyzna z powiatu nowosądeckiego.

Potwierdzenia dotyczą mieszkańców Krakowa:

- starszej kobiety, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego, jej stan jest dobry,

- młodego mężczyzny, który przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze,

- młodego mężczyzny, który został skierowany do Szpitala Uniwersyteckiego, jego stan jest dobry,

- mężczyzny w sile wieku, który przebywa w tym samym szpitalu, jego stan jest stabilny.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u młodego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze.

W kraju mamy 45 nowych przypadków zakażenia

Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

Bilans osób zakażonych w kraju to 844 osoby. W tej liczbie jest 9 osób, które zmarły.

Godz. 14.40

U kolejnych dziesięciu osób z Małopolski potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. W tej grupie jest dwoje niepełnoletnich z powiatu nowosądeckiego, a także mężczyzna w sile wieku z powiatu gorlickiego.

 Z informacji przekazanych kilkanaście minut temu przez służby wojewody małopolskiego potwierdzone przypadki dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego.

Badania potwierdziły również zakażenie u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób.

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia została podana informacja, że  w Polsce zdiagnozowano 25 nowych przypadków zakażenia. Dotyczy to: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko - pomorskiego.

Bilans zakażonych koronawirusem w kraju to 799 osób. W tej liczbie jest dziewięć osób, które zmarły.

*****

Godz. 10.27

Doszło osiem nowych przypadków. Jest to 7 pacjentów z woj. podkarpackiego i 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgodnie kolejnej - dziewiątej osoby zakażonej koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

*****

Dzisiaj rano, jak podało Ministerstwo Zdrowia potwierdzono 17 nowych przypadków zakażeń wirusem SARS Cov 2.

Czytaj także: Sądeckie Pogotowie Ratunkowe prosi o jednorazowe maseczki! [WIDEO]

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Opr. [email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe