Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
12/01/2021 - 15:45

Niepożądane objawy po szczepieniu przeciw COVID – 19. Ile jest przypadków NOP?

Do tej pory w Polsce pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID – 19 przyjęło ponad 257 tysięcy osób. Miniona doba zamknęła się liczbą ponad 54 tysięcy osób, które dołączyły do grona tych, którzy się zaszczepili. Zapytaliśmy w Ministerstwie Zdrowia u ilu osób, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki wystąpiły skutki uboczne?

Czytaj: Jeśli trafisz do szpitala wskutek szczepienia przeciw Covid, możesz dostać do 100 tys. zł

Według lekarzy i ekspertów z dziedziny medycyny szczepienia przeciwko COVID-19 są największą szansą na pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności. Przypomnijmy, że szczepienia przeciw COVID – 19 ruszyły 27 grudnia ubiegłego roku w 72 szpitalach węzłowych na terenie całego kraju. Eksperci zapewniają, że szczepionka przeciw COVID – 19 jest bezpieczna.

- Jak najbardziej się szczepić - mówi lek. med. Andrzej Fugiel, specjalista chorób wewnętrznych, nefrolog i hipertensjolog z Nowego Sącza. – Sam mam przeciwciała i cierpliwie czekam na to, aby się zaszczepić. Dużo moich znajomych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki i u nikogo nie wystąpiły objawy uboczne. Częstotliwość pojawienia się takich to 1,2 na milion.

Lekarze szacują, że aby uzyskać odporność populacyjną i wygasić epidemię, powinno się zaszczepić od 40 do 70 proc. Polaków.

Zapytaliśmy w Biurze Komunikacji Ministerstwa Zdrowia, ile przypadków wystąpienia skutków ubocznych po szczepieniu przeciw COVID – 19 stwierdzono w naszym kraju od momentu, gdy Polska dołączyła do krajów, w których rozpoczęły się szczepienia.

Ile przypadków NOP w regionie? - Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020