Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
16/09/2020 - 13:10

Nie ustaje lawina zakażeń w Małopolsce. Jak jest na Sądecczyźnie?

Koronawirus nie odpuszcza w Małopolsce, która nadal przoduje w przygnębiających statystykach. Spośród 600 nowych przypadków zakażeń, o których poinformowało w środę ministerstwo zdrowia, najwięcej, bo 111, jest w naszym województwie. Sądecczyzna nadal nie może uciec od zachorowań.

Do 9077 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Małopolsce.  W ciągu doby przybyło 111 nowych przypadków – raportuje wojewódzki Sanepid.

Czytaj też Wirus znowu zabił na Sądecczyźnie. Znowu rekord zakażeń w Małopolsce

Choć Nowy Sącz i powiat nowosądecki są już w zielonej strefie, to niestety koronawirus nie chce odejść, choć liczba zachorowań się zmniejszyła.

Najnowszy raport Sanepidu z ostatniej doby informuje o 3 nowych przypadkach zakażeń w samym mieście i 8 w powiecie.  Na Limanowszczyźnie odnotowano 3 nowe zachorowania.

Ja sytuacja wygląda w innych małopolskich powiatach?  

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w Krakowie– 26, 19 w powiecie krakowskim, 16 w powiecie nowotarskim, w olkuskim – 10.  

Na liście jest jeszcze powiat myślenicki (7 osób), powiaty tatrzański i wadowicki (po 5 osób), chrzanowski, oświęcimski, suski (po 2 osoby) oraz Tarnów i powiaty bocheński oraz miechowski (po 1 osobie).

Czytaj też Sądecka szkoła nowym ogniskiem zarazy? Uczniowie z kaszlem, ścisk na korytarzach 

Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Są też dobre informacje o ponad setce ozdrowieńców.

Obecnie w całej Małopolsce koronawirusem jest zakażonych 9 077 osób, 309 jest hospitalizowanych. Smutny bilans śmiertelnych przypadków to 309 osób.

O szczegółowych danych o zakażeniach ze wszystkich gmin powiatu nowosądeckiego czytaj na następnej stronie KLIKNIJ TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe