Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
27/04/2021 - 09:45

Na rehabilitację postcovidową w uzdrowiskach ze skierowaniem od lekarza

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w poniedziałek (26 kwietnia) program rehabilitacji pocovidowej prowadzony m.in.: w uzdrowiskach i finansowany przez NFZ. Sanatoria, po kilku miesiącach przerwy, od 11 marca przyjmują pacjentów i działają w reżimie sanitarnym.

W poniedziałek(26 kwietnia) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zainicjował kompleksowy program rehabilitacji postcovidowej przygotowany przez resort zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Mogą z niego skorzystać osoby, które przechorowały COVID-19. Rehabilitacja postcovidowa będzie prowadzona m.in.: zakładach rehabilitacji leczniczej oraz uzdrowiskach. 

-Chcemy zainicjować projekt dla wszystkich, którzy niestety mieli okazję przechorować COVID-19. Musimy mieć specjalne narzędzia, który pozwolą odbudowywać zdrowie - zapowiedział szef resortu zdrowia.

- Chcemy wykorzystać sieć uzdrowisk w całym kraju. Wszystkie chętne uzdrowiska, które spełniają warunki, będą mogły po zgłoszeniu do NFZ i wpisie na odpowiedni wykaz – świadczyć taki program.

Na rehabilitację postcovidową w uzdrowiskach konieczne będzie skierowanie wystawione m.in. przez lekarza POZ po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19. Kompleksowy program rehabilitacji postcovidowej w zakresie stacjonarnym i uzdrowiskowym obejmuje m.in.: kinezyterapię ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczeń oddechowych i ogólnousprawniających, inhalacje, hydroterapię, fizykoterapię, balneoterapię oraz masaże. Do rehabilitacji prowadzonej w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym zgłosiło się ponad 100 placówek medycznych.  

Wkrótce program rehabilitacji postcovidowej zostanie rozszerzony o wizyty i zabiegi fizjoterapeutyczne prowadzone w domu i w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Sądeckie uzdrowiska działają od 11 marca, w pełnym reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich bardzo rygorystycznych norm bezpieczeństwa.

- Zachęcamy do przyjazdu do naszych obiektów, w których jest możliwość skorzystania z zabiegów, które od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem - mówi Marta Adamczyk - dyrektor marketingu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. (MK) fot. aut, gov.pl, Żródło: Ministerstwo Zdrowia, gov.plDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020