Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
23/06/2022 - 23:45

Muszyna: Oddając krew ratujesz życie. Kolejna akcja poboru krwi w niedzielę

Po raz kolejny, pod hasłem „Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekarstwem” w niedzielę (26 czerwca) w Muszynie zostanie zorganizowana akcja oddawania, tego najcenniejszego z leków.

Każdego dnia w szpitalach czekają pacjenci, którym krew i jej składniki są niezbędne do leczenia. A stany magazynowe dramatycznie maleją! Aby możliwe było niesienie pomocy osobom chorym potrzebni są krwiodawcy! Najbardziej potrzebna jest krew grup minusowych.

-Krwiodawcy, apelujemy o krew grup minusowych! Szczególnie potrzebna jest krew grupy zero mająca ujemne Rh, ponieważ w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu bez ryzyka odrzucenia przez biorcę.-apelują Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce. 

-Zgłaszajcie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce i podzielcie się tym bezcennym darem. Zachęcajcie innych do wizyty w CKiK. Pamiętajcie, krwi nie da się wyprodukować. Jedynym jej źródłem jest człowiek!

Na apel o oddawanie krwi odpowiada Muszyna, gdzie, po raz kolejny pod hasłem „Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekarstwem” w Muzeum Regionalnym w niedzielę (26 czerwca) zostanie zorganizowana akcja oddawania, tego najcenniejszego z leków. Akcja trwać będzie od godz. 8.30 do godz. 13. (MK) fot. ilustracyjne (MK), plakat organizatoraDziękujemy za przesłanie błędu