Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
14/03/2019 - 07:20

Motto NZOZ PRAXIS – Pacjent to człowiek a nie jednostka chorobowa

NZOZ PRAXIS to kolejna placówka nominowana do tytułu „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi” w tegorocznej edycji plebiscytu organizowanego już po raz czwarty przez Fundację Sądecką przy wsparciu portalu i miesięcznika Sądeczanin.

Dlaczego pacjenci wybrali akurat tę placówkę?

NZOZ PRAXIS pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarzy rodzinnych, pediatrów, lekarza specjalisty chorób wewnętrznych oraz reumatologa.

Na miejscu działa też pracownia ultrasonograficzna, w której można wykonać: USG  tarczycy i przytarczyc, ślinianek, jamy brzusznej, jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej w tym wstępnej oceny gruczołu krokowego, USG nerek, moczowodu, pęcherza moczowego oraz USG węzłów chłonnych wykonywane przez lekarza specjalistę chorób wewnętrznych.

Na terenie przychodni działa także Poradnia Rehabilitacyjna, w której przyjmuje lekarz specjalista rehabilitacji medycznej a zabiegi wykonuje trzech fizjoterapeutów i masażysta.

W przychodni działa także gabinet zabiegowy, w którym można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar glukozy we krwi, EKG, spirometrię, badanie moczu.

Są tutaj też wykonywane szczepienia i pobierany jest materiał do badań analitycznych.

Zobacz też: Już głosujemy w plebiscycie na najlepszego lekarza i najlepszą przychodnię

Ważnym elementem jakości świadczonej opieki przez przychodnię jest kadra, na którą obok wspomnianych specjalistów składają się również wykwalifikowane pielęgniarki, posiadające  fachowe przygotowanie z zakresu opieki neonatologicznej, geriatrycznej i paliatywnej oraz opieki długoterminowej.

Zarząd przychodni śmiało i z sukcesem sięga po środki unijne, czego dowodem jest Dzienny Dom Opieki Medycznej Akademia Pełni Życia - projekt, który gwarantuje szybszy i łatwiejszy dostęp do opieki medycznej i rehabilitacji dla osób starszych potrzebujących długotrwałego wielokierunkowego wsparcia.

Po zmianie siedziby w 2014 r. w nowej lokalizacji na osiedlu Helena w Nowym Sączu przychodnia jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i przyjazna dzieciom.

Ze świadczeń oferowanych przez przychodnię można korzystać zarówno w ramach NFZ jaki i prywatnie.

- Naszym priorytetem jest świadczenie usług w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej jak i w zakresie specjalistycznym na najwyższym poziomie. Pacjentom pragniemy zapewnić kompleksową jakość usług opartą na połączeniu i umiejętnym wykorzystaniu profesjonalnej wiedzy medycznej popartej kierunkowym wykształceniem oraz doświadczeniem zatrudnionego personelu medycznego - podkreśla szefowa placówki lek. med. Anna Olech

ES [email protected] Fot.: archiwum NZOZ PRAXISDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)