Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
10/01/2020 - 10:15

MOSIR: nowa sauna już otwarta! [ZDJĘCIA]

Sauna umożliwia zrelaksowanie całego ciała. Regularne korzystanie pozwala oczyścić organizm ze szkodliwych, zalegających toksyn oraz wzmocnić odporność i poprawić wygląd skóry. Sądecka strefa saun w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji została powiększona o dwie łaźnie – na podczerwień i BIO, czyli saunę suchą z dużą wilgotnością.

Sauna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji już otwarta! Pod koniec grudnia rozpoczęły się prace mające na celu rozbudowę obiektu. Co się zmieniło? Warto przypomnieć, że w strefie saun od kilku miesięcy nie ma już przebieralni. 

W związku z tym, aby wejść na saunę należy przebrać się w szatni prowadzącej na krytą pływalnię, a następnie przejść przez metalowe bramki zlokalizowane przed wejściem prowadzącym z basenu do strefy saun, odbijając zegarek. W miejscach, w których dotychczas były szatnie - damska i męska - pojawiły się nowe sauny – na podczerwień oraz sauna BIO (sucha, o dużej wilgotności). Oprócz tego w dalszym ciągu dostępne są sauny: fińska oraz parowa.

Jak informuje pracownik kasy pływalni MOSiR, ceny za wstęp nie uległy zmianie i wynoszą odpowiednio:

  • za wejście do godziny 14 - 8 zł za 40 minut, 16 zł za 70 minut i 30 zł za wstęp na czas nieograniczony,
  • za wejście po godzinie 14 - 11 zł za 40 minut, 22 zł za 70 minut i 30 zł za wstęp na czas nieograniczony.

Mimo, że sauna cieszy się dużym zainteresowaniem, do nowych łaźni mieszkańcy podchodzą z dystansem - nie wiedzą bowiem, jakie właściwości ma dana sauna, ile czasu powinni w niej spędzić aby osiągnąć pożądany efekt oraz jaka jest właściwa temperatura.

Pomysłem godnym rozważenia byłoby umieszczenie tabliczek informacyjnych obok wejścia do każdej z nich, dotyczących rodzaju łaźni, temperatury, czasu trwania seansu i ewentualnych przeciwwskazań dla korzystających ze spa.

k.kos@sadeczanin.info, fot. K.Kos, D.Filipek

MOSIR: nowa sauna już otwarta! [ZDJĘCIA]
Galeria zdjęć


Dziękujemy za przesłanie błędu