Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
19/03/2020 - 17:30

Mieszkańcy gminy Łabowa uszyją maseczki ochronne

Gmina Łabowa ofiaruje swoją pomoc w walce z koronawirusem. W jaki sposób?

Z inicjatywy wójt gminy Łabowa Marty Słaby, od poniedziałku ,rozpocznie się akcja ukierunkowana na pomoc służbom medycznym, celem zapewnienia im bezpieczeństwa, podczas pełnienia swoich obowiązków.

- Chcieliśmy, jako gmina wspomóc osoby najbardziej narażone na kontakt z potencjalnymi nosicielami koronawirusa, czyli personel medyczny, służby mundurowe. Z pomocą przy tej inicjatywie, zaoferował się poseł Jan Duda, który zapewnił nas o pozyskaniu materiałów potrzebnych do uszycia maseczek ochronnych – mówi wójt Słaby.

Zapytaliśmy, więc posła Dudę, skąd wziął się pomysł kontaktu z gminami. Co usłyszeliśmy?

- To jest naturalne, że poseł utrzymuje kontakt z elektoratem. Przede wszystkim jednak, uważam, iż jednym społeczeństwem i powinniśmy działać solidarnie, szczególnie w dobie sytuacji epidemicznej, jak panuje w naszym kraju. Stąd też podjąłem się kontaktu z poszczególnymi gminami, aby uzyskać informacje czy cała procedura ochronna działa poprawnie i czy może trzeba pomóc w jakiś działaniach. Od pani wójt gminy Łabowa, padła propozycja, aby przede wszystkim, w oparciu o działające koła gospodyń wiejskich i klub seniora, rozpocząć szycie maseczek ochronnych. Przystałem na tę inicjatywę i zobligowałem się do zapewnienia potrzebnych materiałów – przedstawia swój punkt widzenia Jan Duda.

- Na nasz apel do włączenia się w tę akcję, odpowiedziało już wiele osób. Cieszę się, iż mieszkańcy gminy są tak otwarci na pomoc bliźniemu. Z góry im dziękuję za poświęcony czas - uzupełnia swoją wypowiedź Marta Słaby.

Jak udało nam się ustalić, po otrzymaniu materiałów, zostaną one dostarczone przez pracownika urzędu, osobom, które wyraziły chęć pomocy. Oczywiście, wszyscy, którzy pragną podjąć się szycia maseczek, proszeni są o kontakt  telefoniczny z urzędem gminy.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu