Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
16/04/2021 - 16:15

Masowe szczepienia. Powiat sądecki już prawie gotowy, zmiany w Limanowej

Pełną parą idą w powiecie nowosądeckim przygotowania do zorganizowania masowego punktu szczepień w nowej hali sportowej przy starosądeckim liceum. W tej sprawie właśnie zapadły uzgodnienia między samorządem i krynickim szpitalem. Szykuje się też powiat limanowski, który zdecydował o zmianie lokalizacji jednego z punktów.

Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk spotkał się dzisiaj z dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Bożeną Hudzik i dyrektorem Szpitala Powiatowego w Krynicy Sławomirem Kmakiem. Omawiano szczegóły dotyczące utworzenia drugiego punktu szczepień przeciwko covid-19 w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu.  Dziennie będzie tam można przyjąć trzysta osób.

Czytaj też Przyjmowali komunię od zakażonego księdza. Sanepid szuka uczestników mszy 

Do antycovidowej ofensywy szykuje się też Limanowa. Teraz szczepienia odbywają się w szpitalu powiatowym i szpitalnej przychodni przy ulicy Witosa, ale wkrótce zostaną uruchomione dwa nowe punkty.  W pierwotnej wersji jeden z nich miał być zlokalizowany w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Piłsudskiego w Limanowej, ale ostatecznie   punkt szczepień będzie się mieścić w budynku limanowskiego „Ekonoma” przy ulicy Witosa, gdzie dziennie preparat będzie mogło przyjąć czterysta osób.

Bez zmian pozostaje natomiast pierwsza z lokalizacji masowych szczepień, czyli punkt w siedzibie miejskiego Domu Kultury przy ulicy Bronisława Czecha. Tam z kolei będzie można przyjąć trzysta osób dziennie.

Czytaj też Szczepienia w firmach. Niektórzy w Sączu chcą to zrobić, ale jak to ma wyglądać 

Przypomnijmy, że w powiecie gorlickim masowy punkt szczepień będzie się mieścić w hali ośrodka sportu i rekreacji przy ulicy Sportowej 9. ([email protected]) fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu