Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
23/06/2020 - 18:20

Mamy więcej ozdrowieńców niż zakażonych

Sytuacja związana z zakażeniem koronawirusem w naszym regionie jest, można powiedzieć stabilna. Nie ma nowych potwierdzonych zakażeń.

Od początku trwania pandemii zakażenie koronawirusem na Sądecczyźnie zostało zdiagnozowane u 33 mieszkańców. Z tego grona 28 z nich ozdrowiało.

W Nowym Sączu liczba osób, u których potwierdzono obecność groźnego wirusa z Wuhan też od wielu tygodni – i bardzo dobrze - się nie zmienia. Jest to 28 mieszkańców miasta.

- Obecnie z wirusem zmaga się jedynie jedna mieszkanka – mówi Mateusz Wójcik, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. – Pozostałe osoby są już ozdrowieńcami.

Dzisiaj wojewódzki Sanepid poinformował o kolejnych pięciu zakażonych mieszkankach Małopolski, w wieku od 34 do 88 lat, z Krakowa i powiatu myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego (1 osoba).

Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej.

Do tej pory zakażenie COVID-19 w Małopolsce zostało potwierdzone u 1624 osób.

Bardzo dobra informacja jest taka, że jeśli chodzi o dzisiejszą sytuację związaną z koronawirusem w województwie to mamy więcej ozdrowieńców niż nowych chorych.

Do grona ozdrowieńców dołączyło piętnastu mieszkańców Małopolski. Jest to 8 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 18 do 68 lat, z powiatu suskiego (10 osób), oświęcimskiego (2 osoby) oraz Krakowa i powiatów: wielickiego, nowotarskiego (po 1 osobie).

Osoby te walczyły z wirusem z Wuhan w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce mamy 1122 ozdrowieńców.

[email protected], fot. europarl.eu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)