Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
05/09/2020 - 21:15

Mamy nowe ognisko koronawirusa. Zaatakował ponad trzydzieści zakonnic

Nie ma końca zarazy w naszym regionie. Nowy Sącz nie może wyjść z czerwonej strefy, do której z końcem tygodnia dołączył powiat limanowski, a teraz jeszcze napłynęły niepokojące wieści z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. U 35 sióstr z krakowskiego klasztoru testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. To kolejne, nowe ognisko COVID-19 w Małopolsce.

Dwie zakonnice  są w  szpitalu, trzydzieści trzy  przebywają w izolacji – poinformowała  w rzeczniczka małopolskiego sanepidu Dominika Łatak-Glonek.

Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jest objęty kwarantanną, o czym na stronie internetowej i w mediach społecznościowych  piszą zakonnice.  

Codzienna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, transmitowana przez TVP 3 w paśmie ogólnopolskim, jest obecnie prowadzona z bazyliki Bożego Miłosierdzia, a nie jak zazwyczaj z kaplicy klasztornej,  Kaplica w której znajduje się słynącym łaskami jest na bieżąco dezynfekowana i  posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi.

W zamieszczonym na stronie oświadczeniu czytamy, że u jednej z osób posługujących do mszy św. w bazylice 24 i 25 sierpnia o godzinie  12.00 wykryto koronawirusa, jednak  księża posługujący w bazylice Bożego Miłosierdzia, którzy mogliby mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, po odbyciu kwarantanny i uzyskaniu testów negatywnych powrócili do pełnienia zadań duszpasterskich.  

OŚWIADCZENIE W związku z różnymi wiadomościami pojawiającymi się w przekazie medialnym dotyczącymi koronawirusa w...

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Piątek, 4 września 2020

Jak zapewniła rzeczniczka sanktuarium, Małgorzata Pabis. której wypowiedź przytacza onet.pl,  bazylika Bożego Miłosierdzia funkcjonuje normalnie

– Odprawiane są msze święte, odbywa się spowiedź, kapłani przed rozdawaniem komunii św. dokonują dezynfekcji dłoni, a przy każdym wejściu do bazyliki i przy każdym konfesjonale jest płyn i zestaw do dezynfekcji. Bazylika i kaplica Wieczystej Adoracji są na bieżąco dezynfekowane.

- W trosce o bezpieczeństwo wiernych została również przeprowadzona specjalistyczna dezynfekcja bazyliki. Jesteśmy także w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi – poinformowała Małgorzata Pabis.

Na stronie sanktuarium pojawił się również apel do tych, którzy uczestniczyli w tamtejszych nabożeństwach.

  Wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we mszy świętej o godz. 12. i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną. Bazylika jest na bieżąco dezynfekowana i posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną- czytamy na stronie.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot, europarl.eu


Dziękujemy za przesłanie błędu