Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
24/09/2020 - 14:05

Małopolska znowu idzie na rekord nowych zakażeń. Co z Nowym Sączem?

I znowu bijemy smutny, krajowy rekord. Ostatnia doba przyniosła informacje o 183 nowych przypadkach zakażeń w Małopolsce. W subregionie nowosądeckim przybyło chorych na Limanowszczyźnie.

To już kolejny dzień, kiedy raport wojewódzkiego sanepidu otwiera informacja o śmierci. W ciągu ostatniej doby zmarł 80-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

- Miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych śmiertelnym wirusem wynosi 183 – podają służby sanitarno-epidemiologiczne.

Narastający niepokój budzą dane dotyczące zachorowań w całym województwie. Zakaziło się kolejnych 183 osób. To 107 kobiet i 76 mężczyzn, w wieku od 7 do 89 lat

W Nowym Sączu z COVID-19 muszą się zmierzyć 2 osoby, w powiecie 6.  Przybyło zakażeń w powiecie limanowskim. To 29 osób.

Pozostałe przypadki dotyczą Krakowa,  powiatu nowotarskiego (19 osób), krakowskiego (17 osób), tatrzańskiego (16 osób), suskiego (12 osób), myślenickiego (10 osób), wielickiego (8 osób), wadowickiego i chrzanowskiego (po 5 osób), olkuskiego (4 osoby),  także powiatów: tarnowskiego, proszowickiego, miechowskiego (po 3 osoby), Nowego Sącza i powiatów: oświęcimskiego, bocheńskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatu gorlickiego (po 1 osobie).

Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 10 058 osób.

Są tez dobre informacje kolejnych 137 ozdrowieńcach.  Siedem osób zwalczyło chorobę w Nowym Sączu,  blisko trzydzieści w powiecie (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu