Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/11/2020 - 12:30

Małopolska spada w statystykach. I dobrze!

Dzisiaj mamy w Małopolsce kolejny znaczący spadek nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Chorobę potwierdzono u 280 mieszkańców województwa. Zmarły dwie osoby, które oprócz tego, że były zakażone koronawirusem miały także choroby współistniejące.

W czołówce województw na ministerialnej liście są dzisiaj województwo mazowieckie (659 nowych zakażeń) i zachodniopomorskie (599).

Czytaj także: Koronawirusowa doba za nami i dobre wieści z Sądecczyzny

Nowy Sącz:

Do grona osób zmagających się z koronawirisem dołączyło kolejnych jedenastu mieszkańców. Na szczęście nie ma informacji o nowych osobach, które były zakażone koronawirusem i zmarły.

Powiat nowosądecki

Na Sądecczyźnie potwierdzonych zostało kolejnych 25 zakażonych mieszkańców, którzy rozpoczęli walkę z chorobą. Nie ma, na szczęście osób, które były zakażone koronawirusem i odeszły.

Powiat limanowski

W powiecie limanowskim koronawirusowa sytuacja też jest bardzo dobra. W ciągu ostatniej doby SARS CoV – 2 zdiagnozowano u 5 mieszkańców. W tym regionie Małopolski nie odnotowało także zgonów chorych na COVID – 19.

Powiat gorlicki

Duży spadek chorych jest także w powiecie gorlickim. W ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u pięciu osób. W tym regionie nie odnotowano również osób zakażonych koronawirusem, które zmarły.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu