Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
10/03/2020 - 23:10

Ludzie o wielkich sercach wspierają leczenie 3-letniego Wojtusia z Uhrynia

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym muzykom z zespołu Zakopower, aukcjom, licytacjom i wsparciu finansowemu zebrano kwotę, potrzebną na leczenie (5 cykli) 3-letniego Wojtusia Polańskiego z Uhrynia. Zbiórka nie została jeszcze zakończona, potrwa do 15 marca.

Wojtek Polański ma 3 latka, mieszka w Uhryniu. Choruje na neuroblastomę IV stopnia. Nowotwór złośliwy jest w węzłach chłonnych, w kościach, w szpiku. Chemioimmunoterapia to jedyne leczenie skojarzone, które może pomóc chłopcu. Jednak  nie podlega ono refundacji, a szacowany koszt terapii to ponad pół miliona złotych!

-Są rzeczy groźniejsze niż covid-19. Może warto wesprzeć Wojtka (a brakuje mu już niewiele) zamiast kupować kolejny karton mydeł, czy gromadzić zapasy mąk i makaronów? -czytamy na oficjalnej stronie facebooka Zakopower. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym muzykom z Zakopower, organizowanym licytacjom i wsparciu finansowemu zebrano sumę, potrzebną na leczenie (5 cykli) dziecka.

Jeszcze do 15 marca na stronie fundacji SiePomaga trwa zbiórka pieniędzy. Dotąd kwotą 501 690 tysięcy wsparło 14 740 osób. Oprócz tego w sieci są licytacje rozmaitych przedmiotów, ciast i usług. W szkołach i przy kościołach ludzie o wielkich sercach organizują akcje, wpierające leczenie chorego dziecka. 

(MK) fot. prywatne rodzinyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)