Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
03/09/2020 - 10:00

Lista leków refundowanych dla kobiet w ciąży. Jest na niej 114 specyfików

Dobra wiadomość dla kobiet w ciąży - jest nowa lista leków refundowanych dla przyszłych mam, którą opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Od 1 września kobieta, która spodziewa się dziecka będzie miała dostęp do tych leków bezpłatnie.

W ramach wrześniowej listy leków refundowanych Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwszą listę medykamentów, które będą dostępne bezpłatnie dla kobiet w ciąży.

Wykaz zawiera 114 pozycji. Lista obejmuje leki, które do tej pory były dostępne na receptę i były najczęściej stosowane przez ciężarne. Resort zdrowia zapewnia, że wspomniana lista będzie na bieżąco uzupełniana. Na liście znalazły się medykamenty dla wszystkich kobiet w ciąży – od momentu, gdy lekarz, albo położna stwierdzi ciążę, jednak nie dłużej niż 15 dni po planowanej dacie porodu.

Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki "C") będzie mógł wystawić lekarz lub położna posiadający (a) kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz inny lekarz – na podstawie zaświadczenia wystawionego przez lekarza lub położną, którzy stwierdzili ciążę. 

Lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży (kliknij, ściągnij PDF)

[email protected], fot., pixabay.com - zdjęcie iustracyjne i źródło: Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu